BARDZO DOBRE wyniki egzaminów końcowych uczniów Pro Futuro

W środę warszawscy gimnazjaliści dowiedzieli się, jak napisali kwietniowy egzamin na koniec szkoły. Składał się z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej. Za każdą można było dostać maksymalnie 50 punktów.

Warszawiacy na tle kraju wypadli dobrze. Średnia dla miasta to 35,64 pkt z części humanistycznej i 28,98 z matematyczno-przyrodniczej. Średnia krajowa to odpowiednio – 31,4 oraz 23,9 pkt.

W pierwszej części uczniowie mieli największe problemy z wypowiedzią pisemną i trzymaniem się zadanego tematu. W drugiej kłopot był z zastosowaniem wiedzy do rozwiązywania praktycznych zadań. Ta część od lat wypada słabiej, bo jest egzaminem z większej liczby przedmiotów i bardziej niż humanistyczna sprawdza umiejętność praktycznego wykorzystania wiedzy – komentowała Anna Frenkiel, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.

Najbardziej zadowoleni z siebie mogą być uczniowie Śródmieścia (tu są najlepsi humaniści – 38,51 pkt) i Ursynowa, który ma prymusów z przedmiotów ścisłych (32,14 pkt). Słabe wyniki testu mają uczniowie z Targówka i Pragi Północ.  Natomiast uczniowie Gimnazjum Pro Futuro na tle tych wyników wypadli naprawdę dobrze. Z części humanistycznej uzyskali średnią 40,78, a z matematyczno – przyrodniczej 42,11. Brawo!

Ogłaszaniu wyników zawsze towarzyszą emocje, bo od nich zależy, czy uczniowie dostaną się do wybranych liceów. Właśnie trwa rekrutacja. Gimnazjaliści już wybrali trzy szkoły, do których chcą się dostać. Teraz, gdy wiedzą jak wypadli, mogą jeszcze do 20 czerwca zmienić zdanie.  Mamy nadzieję, że spełnią się wasze oczekiwania, a wybrane przez Was szkoły przyjmą Was z otwartymi ramionami. Niech świetne wyniki testów gimnazjalnych potwierdzają się w każdym kolejnym dniu nauki nowego roku szkolnego – powodzenia!

Powody do dumy i radości mają również uczniowie klasy 6. Średnia ze sprawdzianu podsumowującego naukę w Szkole Podstawowej – 35,7 potwierdza, że takiego poziomu nauczania w połączeniu z tak wspaniałą atmosferą nie ma w żadnej innej szkole. A kto nie wierzy – niech się przekona sam – zapraszamy.

Gimnazjalistom i szóstoklasistom – gratulujemy i dziękujemy – jesteśmy z Was dumni!

Obraz 002.jpg