Dzień „0” – trzęsienie Ziemi w PRO FUTURO

Dziś, tj. 14.05.2010 r., w dniu "0", tuż przed wyjazdem na Zieloną Szkołę, w PRO FUTURO, doszło do trzęsienia Ziemi.

Wszystkich rodziców obawiających się o zdrowie swoich pociech, z miejsca uspokajamy. Wszystko działo się pod czujnym okiem pracowników Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.

Zajęcia, podczas których, doszło do wstrząsów po raz pierwszy w historii naszej szkoły, prowadzone były przy wykorzystaniu, udostępnionej przez firmę Smart Education, platformy edukacyjno-konferencyjnej Wimba. Tym samym, oprócz prowadzących prezentację pracowników PAN – Moniki Dec, Przemysława Kowalskiego i Grzegorza Lizurka oraz uczestniczących w niej fizycznie uczniów PRO FUTURO, wirtualnie łączyli się z nami pracownicy Instytutu Geofizyki przebywający w siedzibie swojej placówki, odpowiadając na pytania uczniów.

Zajęcia dla najmłodszych, których przedmiot stanowiły wulkany poprowadziła Pani Monika. Uczniów drugiego etapu edukacji przez zagadnienia związane z trzęsieniami Ziemi przeprowadził Pan Przemek. Natomiast wśród gimnazjalistów zainteresowanie ruchami tektonicznymi starał się rozbudzić Pan Grzegorz.

Zdaniem wszystkich system, który wykorzystaliśmy do transmisji okazał się strzałem w dziesiątkę i w związku z tym trwają rozmowy, na temat możliwości jego wykorzystania w trakcie zajęć odbywających się podczas Zielonej Szkoły.

Poniżej prezentujemy zrzuty ekranu aplikacji Wimba, na których uwiecznione jest wywołane przez Profuturaków trzęsnienie Ziemi oraz krótki film ilustrujący dzisiejsze przedsięwzięcie.