II Dzień Tolerancji w Pro Futuro

Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się II Dzień Tolerancji zorganizowany przez A. Dziubińską, J. Furmana i L. Wawrzyńską-Furman.Tym razem do udziału w nim oprócz klas gimnazjalnych, zostali zaproszeni uczniowie klas 4-6.
Uczniowie z żalem przyjęli, że Dzień jest krótszy niż w roku ubiegłym, nie mniej jednak pracowali z zaangażowaniem i zainteresowaniem. W pierwszej części Dnia uczniowie III klasy gimnazjum przedstawili tekst (w formie rozmowy) dotyczący tolerancji w życiu każdego człowieka. Następnie rozdzielono uczniów klas 4-5 od klasy 6 i gimnazjum. Młodsze klasy wraz z opiekunami zapoznały się z historią pewnego potwora, na podstwie której uczniowie wyszukali objawów nietolerancji w ich życiu.Starsze klasy zaś obejrzały film przygotowany przez licealistów z Krakowa. Film pokazał jak młodzi widzą siebie samych i jacy chcieliby być!
W drugiej części Dnia uczniowie podzieleni na różnowiekowe grupy uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez A. Dziubińską.
W trzeciej części spotkali się z niezwykłym gościem – dziadkiem młodszej koleżanki, panem J. Krzyżowskim, który opowiedział o swoim spotkaniu z hinduizmem. Uczniów zafascynowała opowieść doktora i wielu z nich postanowiło w przyszłości pojechac do Indii, by przekonać się, czy doktor mówił prawdę 🙂 Mimo wielu "złośliwości rzeczy martwych", czyli materacy spadających na ekran, wyłączającego się komputera, co wywoływało sawy śmiechu i przypominało, że wszystkiemu powinno towarzyszyć poczucie humoru, uważamy Dzień za udany i ważny.
Jak organizator i koordynator projektu szczególnie dziekuję Zuzi K., Michałowi N. oraz Tomkowi K. za zaangażowanie czynne, Michałowi Ch. i Kamilowi K. za obsługę techniczną i ratowanie trudnych sytuacji oraz wychowawcom za przeprowadzenie warsztatu i tu szczególnie pragnę podziękować p. K. Żółkiewskiej, M. Sadowskiej-Maciejewskiej i T.
Wojnowskiemu za przejęcie grup i elastyczne dostosowanie się do komplikacji 🙂

Luiza Wawrzyńska-Furman

DSCF8721.JPG