IIa i IIc w Teatrze Muzycznym ROMA

Zachęcam wszystkich do podróży w świat prawdziwej radości, wiary w sprawczą moc magii, w zwycięstwo dobra nad złem, czyli do obejrzenia niezwykłego musicalu pt.:„ Akademia Pana Kleksa”. Akademia, niczym Pro Futuro dla naszych milusińskich, to wspaniała szkoła, taka, którą się kocha, której Mistrz – dyrektor to prawdziwy guru, czarodziej, mądry wychowawca. Uczniowie klasy IIa i IIc z nieukrywanym zachwytem podziwiali kolejne sceny. Wybuchali śmiechem, wstawali z miejsc, bili brawo i śpiewali z artystami znajome teksty Jana Brzechwy. Musical przygotowany przez Teatr Muzyczny Roma jest przedstawieniem o wyobraźni, o jej magicznej sile. Bo cytując słowa Ambrożego Kleksa – „bez wyobraźni nie może powstać nic wielkiego”.
Katarzyna Zalewska

Oto jak drugoklasiści opisali swoje wrażenia po obejrzeniu musicalu.

W środę, 7 marca, wybraliśmy się do Teatru Muzycznego Roma na musical pt.” Akademia Pana Kleksa”. Najbardziej podobały mi się dzieci i pan Kleks. Dzieci musiały pieć piegi, tak jak ja. Wszyscy chłopcy mieli imiona na literę a, a dziewczynki piały imiona kwiatów. Był Filip, który stworzył Alojzego Bąbla. Ten śpiewał „ Nienawidzę pana kleksa, zrobię z niego Kleksa-eksa”. Tak jak mówi piosenka, Filip nienawidził profesora. Trochę czasu minęło i był finał. Na końcu jeździli na wrotkach, a Pan Kleks na hulajnodze. Potem Bąbel zaśpiewał Kaczkę dziwaczkę. Następnie wszyscy wyszli na scenę i zaśpiewali” Ufaj fantazji” i „ Magiczna siła wyobraźni”. Było super !!!
Kinga Panikowska IIa

…obejrzeliśmy spektakl pod tytułem „Akademia Pana Kleksa”. Było o takim złym robocie Alojzym, który ukradł wiedzę i o Panu Kleksie, którego znacie lub nie. Występowali uczniowie, Ciemnociemni, Kleks i Alojzy. Przedstawienie uważam za udane i oceniam na 6+.
Mateusz Burnicki IIc

…W akademii ocenami były piegi. Dowiedzieliśmy się tego z piosenki: „Poznasz mądrego po piegach jego”. Kiedy Bąbel dostał się do akademii zaśpiewał „Nienawidzę Pana Kleksa, zrobię z niego Kleksa-eksa”. A potem przyszły Ciemna Draby i śpiewały „ My jesteśmy Ciemnociemni, tylko cicho, niech się ściemni”. Polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mieszko Szkurłat IIa

W środę, 7 marca, byliśmy w Teatrze Roma. Oglądaliśmy spektakl pt.: „Akademia Pana Kleksa”. Spektakl był o chłopcu, który trafił do akademii i tam zaczęła się jego przygoda. Przedstawienie było bardzo ciekawe i piękne. Polecam je wszystkim, którzy lubią dobrą muzykę i zabawę.
Jacek Szcześniak IIc

…Spektakl był o chłopcu, który trafił do akademii Pana Kleksa i tam zaczęła się jego przygoda. Przedstawienie było bardzo ciekawe i piękne. Polecam je wszystkim, którzy lubią muzykę i dobrą zabawę.
…W każdej piosence były ciekawe zwroty. Dyrektor nazywał się Ambroży Kleks. Niestety sekrety Pai Chi Wo ( wielkiego uczonego z Salamanki ) zostały wykradzione przez androida o imienni Alojzy Bąbel. Najbardziej podobał mi się gwardzista Pai Chi Wo. Bardzo polecam to przedstawienie!
Maks Odrzywołek IIa

…W przedstawieniu występowały dzieci, Pan Kleks, Alojzy Bąbel i inni. Musical był super, polecam !!!!!!
Piotr Zieliński IIc

…Na „ Akademii…” było super ! Dużo efektów specjalnych np. lasery, dym. Najbardziej podobało mi się, jak jeździli na wrotkach i hulajnogach, a potem z jajka wyszedł Alojzy Bąbel. Podobało mi się jeszcze podwodne królestwo, a najbardziej królowa Aba, Ciemnociemni i Bąbel.
Dominika Niewczas IIa

…byliśmy w teatrze muzycznym Roma. Oglądaliśmy spektakl pod tytułem „Akademia pana Kleksa”. Było o skrzyni, w której były sekrety pana Kleksa, występował pan Kleks, uczniowie, Alojzy i inni aktorzy. Przedstawienie bardzo mi się podobało, zachęcam do obejrzenia.
Hubert Kuligowski IIc

…W teatrze Roma były sceny śmieszne i smutne, wesołe i niesamowite. Były piosenki i tańce, np. „Kaczka Dziwaczka”. Na przedstawieniu były efekty specjalne. Pana Kleksa grał Robert Rozmus. Na scenie było dużo dzieci. Moją ulubioną postacią był Alojzy Bąbel i Pan Kleks. Było bardzo fajnie!
Weronika Ziarek IIa