‘Iloma językami mówisz, tyle razy jesteś człowiekiem’ (J.W. Goethe)

„Iloma językami mówisz, tyle razy jesteś człowiekiem”(J.W. Goethe)
Pod tym hasłem odbył się  02.04.2007 roku w Pro Futuro Konkurs Recytatorski. Uczniowie klas 4-6  i gimnazjum recytowali wiersze w języku polskim, angielskim, francuskim i niemieckim. Recytowano indywidualnie, bądź w grupach. Liczyły się: interpretacja, znajomość tekstu, efekty specjalne.
Najpierw w wyborze utworów pomagali uczniom nauczyciele. Potem trzeba było samodzielnie nauczyć się wiersza. A następnie przemyśleć, jak ciekawie, dany utwór można zainscenizować. Niektóre pomysły były bardzo oryginalne. Najtrudniejszym etapem było jednak wyjść na scenę i wystąpić przed publicznością. Wszyscy dzielnie walczyli z tremą. Szczególne uznanie należy się uczniom klasy czwartej, którzy po raz pierwszy występowali przed starszymi kolegami. Na podziw zasługują także ci, którzy recytowali wiersze w trzech językach! Jury nie miało łatwego zadania.
04.04.2007 ogłoszono wyniki:

Język polski:
I miejsce Wiola Kołodziej z klasy 2A gimnazjum
II miejsce Zuzia Kajzer z klasy 2A gimnazjum
III Olga Pniewska z klasy 5
Wyróżnienie dla Małgosi Czaplickiej z klasy 6
Język obcy:
I miejsce: Julia Klimowicz i Patrycja Pokutycka z klasy 4 (język angielski)
II miejsce: Julia Klimowicz, Zuzia Ostromęcka, Agata Opoka, Piotr Śmigielski , Antoni Olow z klasy 4 (język francuski)
III miejsce: Ania Paduch, Joanna Kuźmicka, Wiola Kołodziej, Monika Strzyżewska, Wojtek Kucharski, Tomek Karczewski, Marcin Broler Klasa 2A/B gimnazjum (język niemiecki)

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników  konkursu!!!

ksiazka.gif