Integracja sensoryczna w Pro Futuro – „SENSORKI”

Umysł ludzki jest miejscem, w którym znajduje się wiedza. Postrzeganie zmysłowe stanowi podstawę rozumienia, rozwoju i uczenia. Dzieci już od narodzin doświadczają ze  swojego otoczenia i rozumieją je dzięki swoim zmysłom ? oddychają, czują, poruszają się, wąchają, smakują, patrzą i słuchają. Zmysły dostarczają informacji o otoczeniu, budując podstawową wiedzę dzieci, która wpływa na ich zachowanie i reakcje.

Proponuje więc ciekawe zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat, gdzie poprzez znakomitą zabawę  mogą nauczyć uwrażliwiać swoje zmysły na różnorodnym, naturalnym materiale edukacyjnym.

Cele zabaw i zajęć stymulujących:

• Rozwijanie wrażliwości dotykowej
  • Rozwijanie umiejętności postrzegania
  • Poprawa precyzji i koordynacji ruchowej
  • Poprawa orientacji w schemacie ciała
  • Rozbudzanie ciekawości, radości eksperymentowania
  • Zmniejszenie lęku przed dźwiękami nieznanymi, rozwijanie percepcji smakowej
  • Gromadzenie doświadczeń węchowych
  • Rozwijanie kreatywności poprzez udzial w zabawach edukacji wielozmysłowej

Gorąco zachęcam do udziału w zajęciach,  a z uwagi na fakt iż jest to tematyka, która w ostatnim czasie jest bardzo popularna i wiele jest pytań z Państwa strony zapraszam na spotkanie pt. „Integracja Sensoryczna – 100 pytań do……”, które odbędzie się 27.09.2017 roku o godzinie 17:30 w sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych
Pozdrawiam Anna Malicka