?Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły? – cykl warsztatów

A już po wakacjach, na przełomie września i października 2016r. Rozpoczniemy kultowy cykl warsztatowy: „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”.

Podczas warsztatu omówimy takie zagadnienia jak:

1. Modyfikowanie niewłaściwych i niepożądanych zachowań dziecka
  2. Mądre wspieranie procesu usamodzielniania się dziecka
  3. Pomoc dziecku w rozwoju pozytywnego i realistycznego obrazu siebie
  4. Rozpoznawanie, wyrażanie i akceptowanie uczuć swoich oraz dziecka, a także radzenie sobie z tzw. trudnymi uczuciami w duchu poszanowania godności osobistej człowieka
  5. Wyrażanie wychowawczych oczekiwań i ograniczeń w taki sposób, by były one przez dziecko respektowane (granice)
  6. Rozwiązywanie konfliktów na linii dorosły – dziecko z uwzględnieniem potrzeb obu stron
Wszystko w miłej i przyjaznej atmosferze warsztatowej, będziemy pracować za pomocą burzy mózgów, dyskusji na forum oraz w podgrupach.

Warsztat skierowany jest do osób, które:
  • Chcą aby ich dzieci były szczęśliwe, chcą ich wspierać w dążeniu do tego celu.
  • Chcą mieć z dziećmi dobrą relację.
  • Chcą aby ich dzieci czuły się szanowane i potrafiły szanować innych.
  • Chcą aby ich dzieci miały dobre wyniki w nauce i osiągnęły sukces życiowy.
  • Przeczytały książkę o tym tytule i chcą wprowadzić teorię w praktykę.
  • Mają czasem za mało cierpliwości dla dzieci i chciałyby to zmienić.
  • Czasem nie wiedzą jak postąpić w nowej, zaskakującej sytuacji związanej z zachowaniem dziecka.

Warsztat składa się z 10 spotkań. Każde trwa 3h, w trakcie jedna 10-15 min przerwa.
Start: wrzesień/październik 2016 r.

Godziny warsztatu: 17:30 – 20:30
Cena 10 spotkań warsztatatowych za osobę: 550zł

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez e-mail: poradnia@profuturo.edu.pl

Prowadząca:
Anna Mućka – psycholog, trenerka umiejętności wychowawczych oraz tzw. umiejętności miękkich: asertywność, komunikacja i zarządzanie stresem. Założycielka Pracowni Rozwoju Moc Inspiracji. Więcej o mnie na www.mocinspiracji.pl

drzewo.jpg