Język włoski w ramach IŚR

Miło nam poinformować, że oferta Indywidualnej Ścieżki Rozwoju została wzbogacona o kolejny przedmiot – tym razem, język włoski. Zajęcia prowadzić będzie native – mgr Emma Canfora-Ścibiorek.

O prowadzącej:

Jestem Polko-Włoszką, absolwentką kierunku filologia włoska przy Uniwersytecie Warszawskim. Od lat pracuję jako nauczyciel języka włoskiego, obecnie w kilku szkołach: Gimnazjum Nr 9 im. Sandro Pertiniego, XCII LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz we Włoskim Instytucie Kultury.

Bardzo lubię pracę z dziećmi oraz młodzieżą, którą realizowałam m.in. jako nauczyciel, skautka, wychowawca kolonijny, czy edukator muzealny.

O zajęciach:

W ramach zajęć IŚR proponuję naukę języka włoskiego w oparciu o program szkolny, skupiający się na poznaniu słownictwa związanego z otaczającym dziecko światem. Najchętniej stosuję metodę audiolingwalną, polegającą na powtarzaniu przez uczniów słów, zwrotów, zdań, wierszy, czy piosenek. Tematyka zajęć przewiduje przygotowanie do mówienia i zachowania się w sytuacjach codziennych, może być związana z aktualnymi świętami kalendarzowymi, dostosowana jest do możliwości wiekowych dzieci oraz ich indywidualnych zainteresowań.

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów na lekcje włoskiego!

wloski.png