Letnia Akademia Pro Futuro – PUCK

Kto z nami jedzie?

Ewa Martynkien
Zajęcia filmowe

Celem zajęć jest nauczenie myślenia obrazem, pisania scenariuszy, rozwijanie wyobraźni. A poza tym nauczymy  się operować kamerą, montować film, warsztatu aktorskiego.
Wykonamy projekt w postaci filmu, który będzie się opierał na samodzielnie napisanym scenariuszu.
Zajęcia fotografiki
Myślenie, patrzenie, działanie –  to trzy podstawowe elementy  przepisu na doskonały portret fotograficzny. Do tego odrobina wiedzy na temat kompozycji, szczypta wyczucia kolorystycznego, odpowiednie tło i światło. W Letniej Akademii Pro Futuro nauczymy się, jak połączyć te wszystkie elementy, by powstało zdjęcie, o jakim marzyłeś.
Zajęcia prowadzi Ewa Martynkien dyplomowany reżyser i scenariopisarz, absolwentka Akademii Filmu i Telewizji, długoletnia stylistka w Studiu fotografii Reklamowej „Kontrast”, i oczywiście germanistka!

Renata Oleksiak

Prowadzę w szkole zajęcia nauczania zintegrowanego. Staram się by dzieci uczyły się dostrzegać, formułować i przeżywać problemy rzeczywistych czy też naturalnie i spontanicznie organizowanych sytuacji w procesie edukacyjnym w klasie jak i poza murami szkoły. Poprzez aktywność w działaniu i współżyciu, wypełnianiu zadań, tworzeniu, eksperymentowaniu rodzą się w dzieciach pytania, wątpliwości, problemy. Pobudza to ich wewnętrzną ciekawość, chęć przeżycia, poznania, doświadczenia czegoś. Otwieram przed moimi wychowankami drzwi do nieznanych dotąd światów i pomagam w ich poznawaniu.
Prowadzę kółko teatralne. Stwarza ono trudne do osiągnięcia na innym gruncie możliwości powiązania wszystkich rodzajów ekspresji twórczej w uczestnictwie w zabawie. Wyrabia umiejętność wyrażania uczuć i nastrojów, rozbudza wyobraźnię, uświadamia możliwości głosu, a także rozwija ekspresję ciała. Kreuje ucznia twórczego, otwartego, świadomego i pewnie poruszającego się w świecie wartości, dokonującego trafnych wyborów.

Maria Niespodziańska

Taniec jest we mnie…

Marta Opaczewska

Mam niekłamaną przyjemność dołączyć w tym roku do kadry PRO FUTURO. Wychowywałam się wśród nauczycieli i chyba już w dzieciństwie nasiąkłam szkołą. Śmieję się, że szkoła we mnie spuchła i wybuchła i teraz nie wyobrażam sobie bez niej pracy. Od pięciu lat z ciągle rosnącym zaangażowaniem prowadzę lekcje hiszpańskiego w dwóch warszawskich szkołach językowych. Choć pracowałam nie tylko jako lektor, to właśnie nauczaniu zawsze poświęcałam najwięcej energii. Lubię ludzi, lubię hiszpański, nie lubię przymusu. Dlatego z uczniami mam przyjacielskie relacje, staram się rozbudzić w nich zamiłowanie do języka, a wtedy nie muszę wcale stosować przymusu, chociaż jestem całkiem wymagająca.

I po prostu uwielbiam, jak moi uczniowie mówią po hiszpańsku.

Co będziemy tam robić?
Letnia Akademia Artystyczna: teatr, charakteryzacja, film, fotografia i doskonała zabawa!

Czego się nauczymy?
Celem naszej Akademii jest nauczenie dzieci myślenia obrazem, rozwijanie kreatywności, wyobraźni, nauka pracy zespołowej. A poza tym nauczymy  się operować kamerą i aparatem fotograficznym, montować film, grać na scenie, robić makijaż sceniczny.

Co wykonamy?
Wykonamy projekt w postaci filmu, który łączyć będzie wszystkie trzy dyscypliny artystyczne. Film będzie się opierał na jednym z utworów literackich, który zaadaptujemy na potrzeby filmu (np. jako teatr telewizji).

Co potrzebujemy?
Dużo dobrego humoru i  mnóstwo pomysłów.
Dla chętnych proponujemy naukę i doskonalenie gry w tenisa ziemnego.
Opcjonalnie proponujemy pakiet windsurfingowy. Pod okiem doświadczonych instruktorów będzie można poznać tajniki tego trudnego, ale jakże pięknego i fascynującego sportu (pakiet dodatkowo płatny – 650 PLN)

Sporty wszelakie począwszy od puszczania kaczek na wodzie, a na windsurfingu kończąc.

A ponad to zapewniamy:
– Wycieczki z językiem hiszpańskim!
– Gry, zabawy, plażowanie, kąpiele, pływanie na sprzęcie wodnym i inne atrakcje
– Wspaniałą zabawę i niezapomniane wrażenia!

Cena wyjazdu – 1850 pln (+ 650 pln windsurfing – opcja)

Zaliczkę w wysokości 750 pln prosimy wpłacać na konto UKS Pro Futuro do dnia 10 kwietnia 2009. Cała wpłata do końca maja.

m25a84b11.jpg