Mamo, tato czytaj ze mną …

Celem akcji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci poprzez czytanie im książek przez Rodziców zapraszanych na lekcje.

Czytanie na głos dziecku pozwala mu zrozumieć siebie i świat, zachować lub odbudować więź, pomaga mu w pokonaniu wielu problemów wieku dorastania.
W naszej klasowej akcji wzięło udział już dwóch Rodziców. Była to p. Katarzyna Dmoch (mama Maćka) i p. Marcin Mączyński (tata Marysi). Oto relacje dzieci z wizyt:

„Spotkanie z tatą Marysi było ciekawie poważne. Książka którą czytał nam tata Marii była o Małym Księciu, który poszukiwał przyjaciela. W tym celu odwiedzał planety, na których znajdowali się różni ludzie. Ale wśród nich nie znalazł przyjaciela. Wydaje mi się, że ta opowieść jest o mnie i o moich problemach.”
Julia Poschauko 2b

„Mój tata przyszedł w piątek do naszej klasy i czytał nam książkę pt. „Mały Książę”. Książka opowiadała o chłopcu, który pochodził z innej planety. Oprócz tego opowiadał nam o rzeczach związanych z książką. Poza tym cały czas dzwoniła do niego moja mama, bo zabrał 2 piloty od garażu i nie mogła wyjść z domu.”
Marysia Mączyńska 2b

„W piątek przyszedł do naszej klasy tata Marysi. Zapytał nas: czy wiemy kim jest? A my odpowiedzieliśmy, że tak. A on zaczął czytać książkę pod tytułem „Mały Książę”. Wcześniej przygotowaliśmy do niego różne pytania. Czytał nam i czytał, aż zadzwonił dzwonek. Nie zdążyliśmy mu zadać tych pytań, które przygotowaliśmy. Ale daliśmy mu prezent i laurkę, a on podziękował i poszedł”
Dominik Jędrzejowski 2b

„Jakiś czas temu przyszła do nas mama Maćka. W trakcie swojej wizyty przeczytała książkę pt. „Zew krwi” . Ta książka naszej klasie się podobała. Rozmawialiśmy również o życiu p. Kasi. „
Wiktor Lipski 2b

Ulubioną książką p. Kasi jest „Zew krwi”. Pani Kasia lubi psy „lassie”. Ma również dwóch synów: Maćka i Michała. Maciek chodzi z nami do klasy, a Michał chodzi do gimnazjum. Mama Michała i Maćka jest bardzo miła.
Łukasz Krystowski 2b

Tata Marysi czytał książkę pt „ Mały Książę”. Książka opowiadała o zakochanym Małym Księciu w Różyczce.  Mały Książę podróżował na różne planety, na jednej spotkał Króla , na innej spotkał pijaka. Książka była wesoła. Na pewno jak będę starszy przeczytam ją!
Przemysław Rostkowski 2b

Spotkanie z tata Marysi było ciekawe. Czytał nam książkę pt. „ Mały Książę”. Było w niej dużo przygód. Opowiadała o samotnym Księciu.
Karen Caruso 2b

Bardzo dziękuję Rodzicom za wsparcie akcji. Zapraszam do czytania w naszej klasie!
wych. Ewelina Tomalak 2b
DSCF8191.JPG