“Nietypowa lekcja polskiego” z Panem mec. Jackiem Dubois i Panem Marcinem Robakiewiczem

Informujemy, iż z przyczyn obiektywnych, zapowiadana na 29.01.2009 r., a prowadzona przez Panów mec. Jacka Dubois oraz Marcina Robakiewicza – "Nietypowa lekcja języka polskiego", odbędzie się w piątek – 26.02.2010 r. o godzinie 10.00.

W trakcie spotkania z uczniami klas 0 – III Pan Dubois opowie o swojej książce, jak również o tym skąd czerpał pomysły, jak powstawała i dlaczego zdecydował się ją napisać.

Kolejny punkt zajęć stanowić będzie krótka lekcja aktorstwa, którą poprowadzi Pan Jacek Rozenek, czytając m.in. fragment "Bajek" Pana Dubois.

"Bajki", jakich jeszcze nie znacie – Jacek Dubois dla dzieci.

Które dziecko nie marzy o podróżach w czasie i przestrzeni? Które nie chciałoby znaleźć się choć przez chwilę na Dzikim Zachodzie, w średniowiecznym zamku, czy wśród piratów, by razem z przyjaciółmi i bohaterami znanych książek i filmów dla młodzieży przeżyć tam mrożące krew w żyłach przygody? A któż spośród rodziców nie chciałby towarzyszyć swojemu dziecku w takich niezwykłych – szalonych, ale także zabawnych i pouczających – wyprawach?

Mecenas Jacek Dubois nie tylko świetnie zna i rozumie te dziecięca pragnienia, ale także zaspokaja. Swoje bajki i opowiadania tworzy pod wpływem rozmów z dziećmi, często wręcz na ich wyraźną prośbę… Jak pięknie i zajmująco eksploruje dziecięcą wyobraźnię – można się przekonać, sięgając po jego najnowszą książkę, która ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa "ARTIM".

"Bajki" – bo taki nosi ona tytuł – to zbiór 4 opowiadań, z których każde obfituje w emocjonujące zdarzenia. Ich młodzi bohaterowie wystawiani są na liczne próby charakterów, wiedzy, odwagi, sprytu, zręczności, uczuć i uczynków. Oryginalne pomysły, wartka akcja i piękna polszczyzna to niezaprzeczalne atuty warsztatu twórczego mecenasa Jacka Dubois. Dodatkowo wartości książce dodają wyraziste ilustracje Ewy Engler – artysty grafika.

Książka stanowi idealny prezent nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców, którzy w ramach noworocznych postanowień chcieliby podarować swoim dzieciom czas i wspólne czytanie "Bajek".

Cena wydawnicza 1 egzemplarza to 23 zł. Część dochodu ze sprzedaży każdego egzemplarza przeznaczona zostanie na charytatywną akcję "NIE nowotworom u dzieci” organizowaną przez Fundację Ronalda Mc Donalda.

Książka dostępna na stronie www.zdrowarodzina.com.pl.

Jacek Dubois – pisarz ur. 17.05.1962 r w Warszawie.

Z zawodu adwokat. Jego hobby to literatura. Dotychczas opublikował pięć książek przygodowych dla dzieci oraz zbiór felietonów.

"A wszystko przez Faraona", która była nominowana do nagrody Ibby i Bestsellera 2005 r., oraz "Koty pustyni" i "Sfinks w (o)błędzie" były ilustrowane przez Bohdana Butenkę, oraz "Kosmiczny Galimatias" i "Agencja detektywistyczna" ilustrowane przez Marcina Piwowarskiego, oraz "Kto wrobił Kubusia Puchatka" – zbiór felietonów publikowanych w różnych czasopismach w latach 2000-2007.

"A wszystko przez Faraona" zostało przetłumaczone na język chiński, a jej premiera odbyła się w 2007 r. w Szanghaju.

nietypowa_lekcja.jpg