Okrzyk radości: KONIEC ROKU SZKOLNEGO!

Gdyby zapytać naszych uczniów, które Święto w szkole uważają za najważniejsze, jednym głosem zakrzykną: KONIEC ROKU SZKOLNEGO!

Czy dlatego, że nie kochają szkoły? I nie lubią razem przebywać, uczy się i bawić? Oczywiście, że nie. Nawet nasi najmłodsi wiedzą, że jest czas pracy i nauki, ale i święty czas odpoczynku. Niezbywalne prawo uczniów i nauczycieli do wakacji. Zanim jednak nastąpi upragniona chwila i padną tu słowa niemal świętej formuły:

ROK SZKOLNY 2004/2005 UWAŻAMY ZA ZAKOŃCZONY, pora na podsumowanie roku, który zgodnie z postawionymi przez nas założeniami miał być rokiem przełomu. Czy był? Oceńmy sami w świetle faktów, które pozwolę sobie przypomnieć,  A są one następujące:
Po przeprowadzce z Fortu Wola wykonaliśmy generalny remont naszych nowych budynków. Wybudowaliśmy boisko ze sztucznym oświetleniem i uprzątnęliśmy szkolne ogrody. Przy szkole rozpoczęły swoją działalność Federacja Sportu Szkół Niepublicznych, która zorganizowała Mistrzostwa dla Warszawskich Szkół: w pływaniu,
 Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, w Piłce Nożnej i Tenisie Ziemnym. Co więcej możemy się poszczycić organizacją Pierwszej Historycznej Olimpiady Przedszkolaków. Zapoczątkowaliśmy także szeroką działalność kulturalno – artystyczną, co zaowocowało organizacją Tygodnia Kultury Europejskiej, w którym uczestniczyło ponad 2 tysiące chłopców i dziewcząt z Warszawskich Szkół. Zaproszenie na spotkanie z młodzieżą przyjęli: Urszula Dudziak, Michał Żebrowski, Tomasz Lis, Muniek Staszczyk, Bohdan Butelko i wiele innych osób ze świata kultury i nauki.
To nasza szkoła była autorem dwóch doniosłych wydarzeń: Jubileuszowego koncertu 40-lecia istnienia legendarnego zespołu Czerwone Gitary i premiery książki dla dzieci: „A wszystko przez Faraona” autorstwa Jacka Dubois.
 Wszystkie te wydarzenia znalazły oddźwięk w mediach, zostały również opisane na naszej stronie internetowej, która zawiera dokumentację z całego roku szkolnego i opisywanych wydarzeń, jakich nie powstydziłyby się nawet Akademie i Uniwersytety. Także tam znajdziecie informacje o sukcesach sportowych i artystycznych: przede wszystkim naukowych , naszych wychowanków.
Tradycyjnie uczniowie klasy VI-tej osiągnęli najlepsze wyniki na Bemowie z egzaminu końcowego. Jest to jeden z najlepszych wyników w całej Warszawie, a 25% naszych uczniów ze sprawdzianu otrzymało maksymalna liczbę punktów.
Wszystkie sukcesy i szum medialny wokół szkoły przyczyniły się do wzrostu zainteresowania naszą placówką i rok szkolny 2005/2006 rozpoczniemy w około 170 – osobowym składzie. Życzymy wszystkim przyjaciołom, znajomym,  całej społeczności szkolnej wspaniałych, słonecznych wakacji i wielu niezapomnianych wrażeń..
Dziękując za wspólnie spędzony rok , zawieszamy działanie strony internetowej do połowy sierpnia.
Do zobaczenia.

_MG_6167.jpg