Pro Futuro i College Lope de Vega rozpoczęły współpracę

W dniach 1-3 marca 2012 r. Dyrektor Zespołu Edukacyjnego Pro Futuro Leszek Lotkowski wraz z nauczycielem języka hiszpańskiego Panią Martą Oczepowską odbyli wizytę studyjną w International College Lope de Vega w Benidorm w Hiszpanii. College Lope de Vega (w pełni prywatna szkoła) jak się okazało jest bliski ideom popularyzowanym w Edukacji Pro Futuro i w dużej mierze kształcenie oparł na  teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera.

Miło nam poinformować, że w wyniku rozmów dyrekcja obu szkół wyznaczyła zasady przyszłej współpracy i wymiany młodzieży. Już w kwietniu nasi uczniowie zostali zaproszeni do Hiszpanii na dzień projektowy, podczas którego mają prezentować własny projekt na temat nowych technologii. W tym roku szkolnym, podczas jednego z naszych piątków projektowych, będziemy gościli uczniów i nauczycieli z Hiszpanii. Określono również wymianę uczniów 9-13 lat oraz 14-16 lat, którą rozpoczniemy od naszego wyjazdu do Benidormu we wrześniu 2012 r. oraz przyjęcia  grupy hiszpańskiej w maju 2013 r. O szczegółach będziemy informowali Państwa na bieżąco.

COLABORACIÓN INTERNACIONAL ENTRE ESCUELAS
Pro Futuro y el Colegio Internacional Lope de Vega han empezado su colaboración

El 1-3 de marzo de 2012 el director de Pro Futuro  Leszek Lotkowski acompañado de una profesora de español asistió a  una visita de estudio en el Colegio Internacional Lope de Vega en Benidorm en España. El Colegio Lope de Vega es una escuela privada que coincide con las ideas que difunde la Educación Pro Futuro y en mayor parte basa su enseñanza en la teoría de las Inteligencias Múltiples  de Howard Gardner.

Estamos encantados de informarles que durante la visita las direcciones de ambas escuelas sentaron las bases de su futura colaboración y de intercambio de alumnos. Nuestros alumnos fueron invitados a España a la Feria de Abril durante la cual van a mostrar su proyecto sobre las nuevas tecnologías. En este curso escolar, durante de uno de nuestros viernes de proyectos, alumnos y profesores de España serán nuestros invitados.

Se estableció también un intercambio de alumnos de 9-13 años y de 14-16 años  en septiembre de 2012 (alumnos polacos irán a Benidorm) y en mayo de 2013 (alumnos españoles vendrán a Polonia) Les iremos poniendo  al corriente de los siguientes detalles.
lope_de_vega_01.jpg
lope_de_vega_15.jpg