“Sukces zależy od Ciebie” BTI

W najbliższą sobotę 2 kwietnia 2011 roku w naszej szkole odbędą się zajęcia z BTI "Sukces zależy od Ciebie".

Zajęcia przeznaczone są dla I klasy gimnazjum.

Osoby prowadzące:
BARTEK KUŹLIK – uczeń II klasy Gimnazjum
MICHAŁ NAFTYŃSKI – BTI

Program spotkania:
DYSKUSJA: Od czego zależy sukces skoro nie od Ciebie?
Twoje marzenia
Twoje doświadczenia
Twoje Chcę i Muszę
Wizja sukcesu – opinia gimnazjalisty i opinia dorosłego człowieka
PRACA WARSZTATOWA: Mój sukces:
Bartek Kuźlik
Gimnazjaliści
Jednym ze współprowadzących jest Bartek Kuźlik – reporter Teleranka – reportaże ze świata, nagrał cykl programów o ginących gatunkach europejskich, wygrał konkurs wiedzy przyrodniczej w nagrodę wyjechał na safari, gra na pianinie i gitarze, ma patent nurkowy, żegluje, jeździ na nartach i desce, ma w domu zwierzaki. Wakacje spędzi w Londynie na praktykach do BBC dla dzieci.

Bartek to chłopak, który wie czego chce i do tego dąży mówi o swoich planach na przyszłość i nie wstydzi się tego. To postać z pasją i ze sprecyzowanym zdaniem na wiele tematów. To osoba z marzeniami: o trąbce, podróżach, byciu lekarzem. Dla niego wiedza i nauka daję niezależność umysłu, niezależność finansowa daje wolność ducha.

Przytoczę kilka jego wypowiedzi

"Uczenie jest fajne, czuję wewnętrzne zadowolenie, dumę z siebie, że ja to wiem."

"Osoba, która się lubi uczyć to osoba której pasją jest uczenie się i ona lubi to co robi. Nie jest kujonem. Spędza czas tak jak chce."

"Zależy mi na tym, aby mieć taką wewnętrzną dumę z siebie, że osiągnąłem coś, z czym inni ludzie nie dali sobie rady."

"Chcę zapracować na swoje przyjemności i z tych przyjemności później czerpać siłę i radość."

"Wiedza ma to do siebie, że nie można jej dać w pigułce. Jest dokładnie na odwrót, trzeba coś dać, aby się nauczyć. Trzeba coś poświęcić np. swój czas."

"Jak byłem mały to chciałem mieć tygryska. Dostałem dobre oceny i tygrysek trafił do mnie. Potem chciałem pingwinka, ale już mi się nie chciało uczyć. I pingwinka nie dostałem. Nauczyłem się wtedy, że muszę zapracować na coś tam."

"Pochwalić się trzeba i samemu, bo to daje radość i skorzystać z tego, że ktoś nas chwali. Ja składam obietnicę sam sobie, że coś zrobię. Jeżeli takiej obietnicy nie spełnię, to mam wewnętrzny niedosyt i będę dążył do tego, aby tą obietnicę wypełnić."

To będzie dobrze spędzony czas naszych dzieci.

Anna Beresteczka

bti_m.jpg