01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

Wielki tenis!

Wielki tenis w Lauder Morasha Pierwsze historyczne Drużynowe Mistrzostwa Szkół Niepublicznych w Tenisie Ziemnym zdominowały ekipy SPN 81 z ulicy Nowowiejskiej w kategorii szkół podstawowych i młodzież z Lauder Morasha w kategorii gimnazjów i liceów.

To właśnie dzielni uczniowie tych dwóch usportowionych placówek zdobyli puchary mistrzowskie i komplet punktów w klasyfikacji generalnej Federacji Sportu warszawskich szkół niepublicznych. Zanim do głosu doszli tenisiści z niepokojem spoglądaliśmy w niebo. Godzinę przed mistrzostwami nawet padało. W godzinie zawodów na szczęście nie. 4 korty, tyluż sędziów czekało na uczestników zawodów. Po ustaleniu par pucharowych mogliśmy zaczynać. Stoczono wiele zaciętych pojedynków, które wyłoniły najlepsze drużyny. Wielu emocji dostarczył zwłaszcza finał szkół podstawowych pomiędzy SSP 24 i SPN 81.

Po grach singlowych było 1:1. O wszystkim decydował debel gdzie dwóch Olków od trenera Darka Ozgi zdemolowało mikst prowadzony przez trenera Filipa Wojewodę. 2:0 w setach i I tytuł mistrzowski dla SPN 81. Brązowy medal zdobyli pupile Bemowa: Marysia i Piotrek z Pro Futuro. Dopiero 3 miejsce gospodarzy jest dużym zaskoczeniem, gdyż i po cichu i całkiem głośno liczyliśmy na tytuł naszej eksportowej pary. W kategorii gimnazjów i liceów tenisiści Lauder Morasha zdeklasowali rywali.

I i II miejsce w cuglach zdobyli podopieczni Pani Marzeny Szymankiewicz. Obie ekipy szkoły żydowskiej składały się tylko z gimnazjalistów i tym bardziej godne uwagi jest to, że w pokonanym polu pozostawili drużyny warszawskich liceów. Dopiero za plejadą tenisistów z Laudera na 3 pozycji uplasowali się tenisiści Archidiecezjalnego Męskiego Liceum Ogólnokształcącego, ale różnica klas była aż nadto widoczna.