Wyprawa Pro Futuro w poszukiwaniu talentów

28 stycznia 2011 roku miało miejsce doniosłe wydarzenie kulturalne na skalę naszego miasta. Na wielkiej Gali Talentów dokonaliśmy uroczystego podsumowania drugiej edycji konkursu poetyckiego Pro Futuro Odkrywajmy Talenty Przyszłości i wręczenia nagród.

W konkursie wzięło udział około 100 młodych poetów z warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów. Spośród nich jury wyłoniło 10 laureatów, którzy zaprezentowali swoją twórczość. W skład jury weszli: poeta Ludwik Janion, Prezes Spółki Pro Futuro Anna Hryniewicz i nauczyciel j. polskiego w Dwujęzycznym Gimnazjum Pro Futuro, pomysłodawca i koordynator konkursu Katarzyna Woińska.
Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo Jarosława Dąbrowskiego oraz pod patronatem medialnym wydawnictwa Aga-press, wydawcy czasopisma Victor Gimnazjalista. Z ramienia władz Dzielnicy na uroczystości obecny był Pan Burmistrz Dzielnicy Bemowo Paweł Bujski. Dzięki gościnności naszego Urzędu młodzi poeci zaprezentowali się na Sali koncertowej Bemowskiego Centrum Kultury Art.BEM.

W naszym gronie gościliśmy wielkiego polskiego poetę, pisarza, autora tekstów piosenek, dziennikarza, tłumacza i krytyka filmowego, także dyplomatę Ernesta Brylla, który przekazał młodym poetom słowa otuchy i zachęty do kontynuowania tego fascynującego dzieła, a także dokonał interpretacji odczytanych przez laureatów wierszy.

Na Gali prezentowaliśmy nie tylko talenty poetyckie. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Dwujęzycznego Gimnazjum Pro Futuro objawili nam również swoje talenty wokalne i taneczne. Umiejętności prezentowali także absolwenci Szkoły, którzy zawsze chętnie i z ogromnym sentymentem do nas wracają. Aranżacją instrumentalną prezentowanych utworów zajęli się z ogromnym profesjonalizmem nasi wspaniali nauczyciele, muzycy Arkadiusz Bekiesz i Bartek Łuczkiewicz.

Piosenki wykonali:

Nasi uczniowie: Martyna Lotkowska i Kevin Caruso z klasy Ig, Weronika Tomaszewska i Dominika Wolska z klasy 6b, Paweł Basiak i Marcin Żelezik z IIIg, oraz Jacek Szcześniak i Piotrek Zieliński z 6c,

nasi absolwenci: Kornelia Malesa

oraz dorośli już uczniowie naszych nauczycieli – Sylwia Drabik.

Impreza była pełna ciepła i rodzinnej atmosfery.  Za rok następna edycja- moc wrażeń i przeżyć.

Bardzo serdecznie już teraz zapraszamy!

Więcej zdjęć w galerii

otp_relacja_10.jpg