Podsumowanie pracy dydaktycznej

W szkole Pro Futuro chcąc ciągle podnosić kwalifikację naszych nauczycieli wprowadziliśmy system obserwacji lekcji oraz wymiany doświadczeń. Do tej pory przeprowadzono kilkanaście obserwacji, które zostały omówione z poszczególnymi nauczycielami. Dodatkowo pierwszy raz w tym roku szkolnym Pani Joanna Trzeciak, Kinga Bartoszcze oraz Izabela Owczarek przeprowadziły zajęcia otwarte dla innych nauczycieli. Zajęcia będą kontynuowane przez cały rok szkolny.

W tym miesiącu nadal klasy 0-3 ćwiczą Gimnastykę mózgu wzmacniając koordynacje i pracę obu półkul mózgowych. Dzieci pracują innowacyjną metodą Żywej edukacji, co można podziwiać na korytarzu szkolnym. Organizowaliśmy w tym miesiącu wielkie wydarzenie, jakim było Pasowanie i Ślubowanie. Odwiedziliśmy Warszawskie Łazienki, przechadzając się alejkami i karmiąc wiewiórki. W dniu Nauczyciela robiliśmy karykatury nauczycieli. Na zajęciach odwiedzali nas także rodzice, którzy wspierają nasz projekt ,,Cała szkoła czyta dzieciom” i czytali nam swoje ulubione bajki. Pamiętamy także o tych, którzy już odeszli stawiając znicze na Warszawskich Powązkach i zagłębiając się w historie naszego kraju. Przygotowujemy się systematycznie w klasach 3 do Testu Trzecioklasisty poznając reguły i zasady rozwiązywania testów. Klasy 1-3 przygotowują się do listopadowego Konkursu Alfik matematyczny.

dydaktyka.png