logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

sekretariat@profuturo.edu.pl

ul. Przyszłości 4

05-082 Blizne Łaszcz.

Poniedziałek - Piątek

8.00-17.00 | Sekretariat

7.30-18.30 | Szkoła

logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

Aktualności z życia Szkoły Podstawowej Pro Futuro

Podczas lekcji chemii, uczniowie w ramach aktywności artystyczno-przedmiotowej, przygotowali wizytówki pierwiastków.
Read more
Jaka woda jest, każdy widzi. Ale kto wie, jakie skrywa moce? Co rozpuszcza i czy rozpuszcza, gdzie się wchłania, a z czym jej nie po drodze. O tym wszystkim na naszych lekcjach chemii dowiadujemy się eksperymentalnie.
Read more
Klasa szósta, w ramach lekcji biologii, miała okazję bezpośrednio dowiedzieć się, dlaczego ryba czuje się w wodzie…jak ryba w wodzie. Ba, ale czy zawsze? Jakie warunki życia preferują wybrane gatunki rybek akwariowych i jak odróżnić pana mieczyka od pani mieczykowej. Dzięki współpracy z Salonem Akwarystki Profesjonalnej Fishroom mieliśmy okazję poznać nie tylko rybki, ale i …Chestera Tejo.
Read more
Niezupełnie, bo jest to zwykła, czy też niezwykła lekcja biologii w klasach 3 LOP i LOG. Komórki, tkanki, organy…. w obserwacjach mikroskopowych.
Read more
Trzeci dzień pobytu w Szklarskiej Porębie, upłynął klasom ósmym na zdobywaniu Wysokiego Kamienia (1058 m n.p.m.) w Górach Izerskich oraz odwiedzinach Wodospadu Kamieńczyka. Wieczór poświęciliśmy na zwiedzanie samej miejscowości. Jutro powrót do Warszawy, a póki co krótka fotogaleria z dziś.
Read more
Drugi dzień pobytu w Szklarskiej Porębie, upłynął ósmoklasistom na przemierzaniu Karkonoszy. Po tym jak wjechali wyciągiem na Szrenicę (1362 m n.p.m.), rozpoczęli wędrówkę do Śnieżnych Kotłów (mijając m.in. Łabski Szczyt). W drodze powrotnej udali się nad Wodospad Łabski i do źródła Łaby. Jutro czas na Góry Izerskie, a tymczasem garść fotografii z dzisiaj.
Read more
Za klasami ósmymi pierwszy dzień w Szklarskiej Porębie. Po całonocnej podróży pociągiem, wyruszyliśmy na mały rekonesans, odwiedzając Złoty Widok, Grób Karkonosza, Chybotek, Chatę Walońską oraz Wodospad Szklarki. Dzień jutrzejszy zapowiada się jeszcze bardziej intensywnie. Póki co zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z dzisiaj.
Read more
Zapraszamy do zapoznania się w werdyktem Jury konkursu na temat pracy naszego ucznia Jana Niewiadomskiego z klasy 7B – laureata II miejsca:
Read more
Gratulujemy już stałej uczestniczce tego konkursu, Róży, uczennicy klasy 5, otrzymanej nagrody! Tym razem zadaniem zainteresowanych konkursem było napisanie wiersza tematycznie związanego z dowolnie wybranym konkretnym parkiem lub ogrodem Warszawy, z jego florą i/lub fauną.
Read more
Gorąco zachęcamy do obejrzenia filmu ?How to prepare a sandwich? Olka Z. z kl. 1b. Film został przygotowany w ramach Cooking project.
Read more