Ceramika

Praca z gliną jest skuteczną formą terapii ręki. Wspiera małą motorykę, wzmacnia mięśnie ręki, poprawia ruchy precyzyjne. Znakomicie stymuluje układ nerwowy, wycisza, uczy cierpliwości, skupienia i jest świetną zabawą.

W czasie zajęć Dzieci poznają właściwości gliny, uczą się różnych technik zdobienia i lepienia. Uczestnicy samodzielnie szkliwią wykonane i dwukrotnie wypalone prace. W krótkim czasie zostają prawdziwymi ekspertami. Wzmaga to poczucie własnej wartości i pozwala uwierzyć we własne siły.
Tematy są dostosowane do wieku uczniów oraz ich możliwości manualnych. Gotowe prace są zabierane do domu. Mogą stać się prezentem na dzień mamy, lub dekoracja świąteczną.
Na dwóch spotkaniach lepimy według podanego sposobu, z kuli, wałka lub plastra, tak aby każdy z uczestników, niezależnie od umiejętności wykonał dany temat. Końcowy etap pracy dzieci poświęcają wygładzaniu i dodają własne pomysły do ulepionego tematu. Prace są wypalane po raz pierwszy. Na trzecim spotkaniu uczestnicy otrzymują dwa dzieła i malują je angobami, bezpiecznymi dla Dzieci. Po kolejnym wypale i miesiącu oczekiwania mali artyści otrzymują prace do domu.

W przypadku nieobecności Dziecka, odrabiamy pracę. Jeżeli Uczeń jest nieobecny na lepieniu, to podczas malowania lepi dana pracę, jeżeli jest nieobecny na malowaniu to przy kolejnym malowaniu dostaje dodatkowe prace i czas na dokończenie wszystkich wytworów. W ten sposób mali ceramicy mają takie same prace jak koledzy i nikt nie czuje się poszkodowany a zawsze bardzo tego pilnują i dopytują kiedy będą mogli odrobić.

Na koniec roku Dzieci otrzymują ręcznie robione medale i bardzo czekają na ten dzień. Jest to dla nich moment dumy z wykonanej pracy i wiedzy.

Pani prowadząca zajęcia z wykształcenia jest rzeźbiarką i pracując przez wiele lat z różnymi technikami plastycznymi zajęła się ceramiką i malarstwem cały czas doskonaląc swój warsztat. Zajęcia ceramiczne z powodzeniem prowadzi od 12 lat, zapraszamy.