Nie tylko piątek, ale cały tydzień miłości i szacunku w I etapie edukacyjnym

„Love is all around” słyszymy regularnie jadąc do szkoły, pracy, domu i słuchając radia. Czasem nawet podśpiewujemy razem z R.E.M. Czy jednak nasi uczniowie wiedzą kogo można kochać i jak tę miłość okazywać?

Tydzień rozpoczęliśmy pocztą walentynkową. Klasa IIIb przygotowała piękną skrzynkę, do której uczniowie, nauczyciele, a nawet Rodzice mogli wrzucać liściki pełne słów miłości, sympatii i przyjaźni. Bo przecież Walentynki to dzień nie tylko zakochanych, ale wszystkich, którzy chcą przesłać miłe słowa bliskim sobie osobom.

Poczta została rozdana podczas Walentynkowego Balu Karnawałowego, podczas którego doskonale bawiliśmy się we wtorek.

Rozmawialiśmy również o miłości w rodzinie, o chwilach łatwych i trudnych, o kłótniach i zgodzie, o tym, że nie zawsze jest miło, ale zawsze się kochamy. Dzieci miały szansę przygotować zaskakujący podarunek dla kogoś ze swojej rodziny.

A co z przyjaźnią? Czy to też forma miłości? Próbowaliśmy być dobrymi przyjaciółmi bawiąc się w zabawę „Dobry kolega, dobra koleżanka”.  Uczniowie losowali jedną osobę z klasy i nie mówiąc jej o tym musieli być dla niej tego dnia wyjątkowo mili i pomocni. Na koniec dnia każdy zgadywał przez kogo został wylosowany. Jeśli udało się odgadnąć to znaczy, że sprawca dobrych uczynków zasługiwał na miano dobrego kolegi. Zadanie nie było łatwe, gdyż dla zmyłek dzieci były miłe tego dnia dla wszystkich.

Mówiliśmy również o szacunku do innych ludzi, a zwłaszcza tych, których życie nie jest tak proste jak nasze. Klasy II i III wyruszyły pełne obaw na „Niewidzialną wystawę”. Na czym oglądanie tej wystawy polegało mogą Państwo przeczytać w opisach klasy IIIa.

W piątek podsumowaliśmy cały nasz tydzień. Klasy 0 i I miały za zadanie wykonać „latawce miłości”, które zawisły na korytarzu i mają nam przypominać ile tej miłości jest wokół nas. Klasy II i III miały nieco trudniej. Ich zadaniem było nagrać „Film o miłości”. Jak dzieci rozumieją miłość, z czym im się kojarzy będzie można obejrzeć wkrótce na naszej stronie. Prosimy o cierpliwość – filmy są w montażu.

Zaprosiliśmy tego dnia również gościa. Pan Mateusz Damięcki, znany wszystkim aktor aktywnie bierze udział w akcjach charytatywnych wspomagając nie tylko innych ludzi, ale również zwierzęta. Rozmawiał z nami o dobroczynności, dlaczego aktorzy i znane postacie angażują się w różne akcje, ale także pokazał nam jak my możemy wspomóc innych.

Więcej zdjęć w galerii
p_projektowy_i_09.jpg