Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi Pro Futuro

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI PRO FUTURO

SZKOŁA STWORZONA Z PASJI DLA LUDZI Z PASJĄ?

Jeśli masz wątpliwości, kim chcesz zostać w przyszłości Liceum Pro Futuro jest Szkołą dla Ciebie.

Jest dla Nas ważne, by absolwent Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Pro Futuro był nie tylko człowiekiem wyposażonym w wiedzę i umiejętności pozwalające swobodnie iść przez życie. Równie ważne jest by potrafił kierować się sercem, empatią i życiową mądrością.

WYBÓR OSOBISTEGO ROZWOJU w optymalnym momencie kształcenia.

Od pierwszego dnia nauki wybieracie od 2 do 5 przedmiotów rozszerzonych, co pozwala na rozwój pasji i zainteresowań już od początku liceum.

W pierwszym etapie kształcenia (klasy i i II) możecie korygować wybrane przedmioty. Dzięki zasadzie ?tranzytowności? możecie swobodnie przepływać pomiędzy profilami.

W kolejnym etapie następuje ukierunkowanie i wybór indywidualnej ścieżki rozwoju.

WIELOJĘZYCZNOŚĆ I WIELOKULTUROWOŚĆ

Nauczanie języków obcych prowadzone jest międzyoddziałowo w grupach maksymalnie 10 osobowych, do których przydzielani jesteście na podstawie testu kompetencji językowych oraz znajomości języka narzędziowego (w formie ustnej i pisemnej).

Dwujęzyczność to nasza codzienność ? w oddziałach dwujęzycznych z wykładowym językiem angielskim macie zajęcia SCIENCE (chemia i fizyka), HUMANITIES (literatura, kultura, sztuka), PHILOSOPHY, MATHEMATIC.

Drugi język obcy wybieracie spośród: j. francuskiego, j. niemieckiego, j. hiszpańskiego, j. włoskiego, j. rosyjskiego.

Szkoła bierze udział w wymianie zagranicznej, dzięki czemu macie możliwość poznać systemy edukacyjne innych krajów, kulturę, rozwijać swoje umiejętności językowe, zdobywać międzynarodowe znajomości.

EDUKACJA TO RELACJA

W Liceum Pro Futuro nie ma typowego systemu klasowego. Każdy z Was wybiera swojego opiekuna ? TUTORA. Osoba ta jest odpowiedzialna za współpracę z Uczniem, Rodzicami oraz pełnił funkcję wychowawcy.

Opieka psychologiczno ? pedagogiczna, program wspierania rozwoju oraz doradztwo zawodowe pozwala na spójne zaplanowanie ścieżki edukacyjnej  zawodowej.

Wybrana droga może mieć wiele odnóg, przeszkód i zakrętów. Pomożemy Ci abyś je pokonał.

Uczniowie o Liceum Pro Futuro