Dożynki w Przedszkolu Pro Futuro Słoneczna Dróżka

W sobotę w samo południe tak jak to miało miejsce w legendarnym filmie z udziałem Gary Coopera byliśmy świadkami rzeczy nie mniej fascynujących niż w przywoływanym kinowym klasyku. Wspólnie świętowaliśmy uroczyste dożynki Przedszkola Słoneczna Dróżka Pro Futuro.
W ogrodzie Zespołu Edukacyjnego Pro Futuro w kameralnym gronie dzieci, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości na powitanie i dobry początek przełamaliśmy się dożynkowym, pachnącym chlebem. Zgromadzonych wokół pięknego dożynkowego wieńca wszystkich zebranych przyciągały bogato zastawione stoły, uginające się od wszelakich specjałów i dekoracji przewybornych. Furorę robiły smakołyki własnego wyrobu: chleb ze smalcem, masełko przygotowywane na oczach zdumionych gości, ciasta różnorakie i wyszukane napitki mleczne.

Zaproszenie do wspólnej zabawy rodziców i dzieci zaowocowało:
– układaniem bukietów z jesiennych liści,
– poszukiwaniem kasztanowych ludzików,
– tworzeniem jarzębinowych ozdób,
– kiszeniem ogórków,
– drylowaniem i smażeniem śliwek,
– przygotowaniem suszu z jabłek.

Gdy zaspokojono pierwszy głód cała społeczność przedszkolno-szkolna udała się do sali naszej „Słonecznej Dróżki” aby podziwiać przedstawienie Czarodziejskiego Teatrzyku Kukiełkowego pt. „Osiołek”. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem i z uwagą śledzili perypetie tytułowego osiołka, który w rzeczywistości był zaklętym księciem. Baśń zakończyła się tradycyjnym ożenkiem, objęciem tronu i zdobyciem bajkowego królestwa.

Teatrzyk był dopiero preludium do głównej części artystycznej. Tu czekała nas miła niespodzianka w postaci występu zespołu ludowego w regionalnych strojach łowickich i krakowskich. Prym wśród śpiewu i tańców wiodła nasza nieoceniona koleżanka Małgosia Baranowicz wychowawczyni klasy I. Pani Małgosia tak zapomniała się w tańcu, aż warkocz zgubiła. miechu było co nie miara. Swoich sił w tańcu próbowali też rodzice i pociągnięte przykładem mam i tatusiów dzieci. Zabawa była tyleż huczna co przednia! Wiadomo, wszakże to dożynki i to nie byle jakie bo w Pro Futuro!

W dniu 2 października 2004 w samo południe odbyło się uroczyste otwarcie Przedszkola.

1. Dyrektor zespołu wita gości dożynkowym pachnącym chlebem.
  2. Zapraszaliśmy do wspólnej zabawy rodziców i dzieci.
  3. O 12.30 przedstawienie Czarodziejskiego Teatrzyku Kukiełkowego pt. „Osiołek”.
  4. 13.30 występ taneczny Grupy Tancerzy Ludowych w oryginalnych strojach, przy wtórze akordeonu.
  5. ….. tańcom i uciechom nie było końca, A rodzice, dziadkowie i dzieci bawiły się świetnie.

Spędzicie miłe godziny z nami w Przedszkolu Pro Futuro Słoneczna Dróżka na Bemowie u podnóża Puszczy Kampinowskiej.