Dzień Kleksa '2011 – Dzień Dziecka w PRO FUTURO

Już jutro uczniów PRO FUTURO czeka nie lada frajda. W ramach obchodów Dnia Dziecka, który w naszej szkole uczcimy pod hasłem Dzień Kleksa odbędą się m.in: zabawa terenowa oraz przejażdżki motocyklami, słodkie niespodzianki i wspólne grillowanie. Pogoda zapowiada się wspaniała, więc i zabawa będzie przednia!

2 pierwsze lekcje odbywają się wg planu.

Od godziny 10.30 do 15.00 – zabawa terenowa, wspólne grillowanie, niespodzianki.

15.30 – zajęcia popołudniowe wg planu.

REGULAMIN ZABAWY TERENOWEJ – DZIEŃ KLEKSA – klasy 0-6

W zabawie terenowej uczestniczą wszyscy członkowie bractw podzieleni na mniejsze zespoły. Każdy uczeń powinien brać udział przynajmniej w jednej konkurencji (tzw. pasarella), jednakże większość stacji wymaga działania całej drużyny. Dzieci w tym dniu przychodzą ubrane w kolory bractw. Ziemia – zielony, woda – niebieski, ogień – czerwony, powietrze – biały

Przygotowane będzie 14 stacji (sprawnościowych, językowych i ogólnych) podczas których uczniowie będą zdobywali dla drużyn kleksy (punkty). Ilość zdobytych kleksów będzie decydowała o przyznawaniu słodkich nagród dla bractwa. Uczniowie wraz z opiekunem stacji decydują o formule nagradzania, tzn. czy dziecko indywidualnie odbiera słodką nagrodę (np.: za 3 kleksy – słodki batonik), czy też za wspólnie zebrane przez wszystkich uczniów kleksy, drużyna odbiera wspólną nagrodę, np.: duże pudełko ze słodyczami.

Kolejność zaliczania poszczególnych stacji musi odbywać się wg schematu przedstawionego na mapie z wyznaczonymi punktami orientacyjnymi. Jeśli drużyna pojawi się na kolejnej stacji pomijając któreś z wcześniejszych zadań, będzie musiała się cofnąć. Tak więc liczy się nie tylko szybkość wykonania zadań, znajomość zagadnień, ale także orientacja w terenie. Zaliczenie stacji odnotowywane jest podpisem opiekuna stacji na karcie punktowej. Drużyny startują co 2 minuty, a trasa biegu i kolejność zadań może być inna dla każdego zespołu. Jeśli kolejna stacja jest „zajęta”, zespół musi poczekać, aż poprzedzająca go drużyna zakończy swoje zadanie i pobiegnie dalej.

Stacje:
– wieża