01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

Kolejne medale dla pływaków Pro Futuro

Podczas XVIII Ogólnopolskich Zawodów w Pływaniu Szkół STO, jakie odbyły się w Ciechanowie w dniach 30 marca – 01 kwietnia 2012, nasi reprezentanci odnieśli kolejne sukcesy zdobywając trzy medale.Wszystko zaczęło się w piątek, 30 marca 2012, o godzinie 6:50, kiedy to 14 osobowa reprezentacja szkoły pod opieką trenerów pływania Tomasza Różnickiego i Macieja Kacprzaka, wyruszyła autokarem z Warszawy w kierunku ciechanowskiej pływalni "U-Ciecha". W tym roku w zawodach wzięła udział rekordowa liczba uczestników. 605 uczniów szkół niepublicznych z całej Polski przez dwa dni eliminacji ścigało się starając uzyskać możliwość startu w finałach, które odbyły się w niedzielę, trzeciego dnia zawodów. Nie wszystkim naszym pływakom udało się przejść przez gęste sito eliminacji, ale pięcioro z nich wywalczyło prawo startu w wyścigach finałowych.

Podczas XVIII Ogólnopolskich Zawodów w Pływaniu Szkół STO, jakie odbyły się w Ciechanowie w dniach 30 marca – 01 kwietnia 2012, nasi reprezentanci odnieśli kolejne sukcesy zdobywając trzy medale.

Finalistami XVIII Ogólnopolskich Zawodów w Pływaniu Szkół STO są:
Oliwia Mioduszewska: 50m stylem klasycznym, 50m stylem dowolnym,
Antek Szczęsny: 50m stylem klasycznym, 50m stylem motylkowym,
Piotrek Oślizło: 50m stylem motylkowym,
Leoanrdo Grucza, Szymek Nikołajuk, Antek Szczęsny, Piotrek Oślizło: sztafeta 4x25m stylem zmiennym.

Na szczególne słowa uznania zasługuje Oliwia Mioduszewska, która dwukrotnie stanęła na stopniach podium zdobywając złoty medal w wyścigu na 50m stylem klasycznym, oraz srebro w konkurencji 50m stylem dowolnym. Piotrek Oślizło i Antek Szczęsny wywalczyli odpowiednio 5 i 6 miejsce w wyścigu na dystansie 50m stylem motylkowym. Ponadto Antek zajął 5 miejsce w konkurencji 50m stylem klasycznym.

Niesamowite emocje zafundowali nam chłopcy ścigający się na dystansie 4x25m stylem zmiennym. W wyścigu eliminacyjnym nasi pływacy uzyskali trzeci czas (1:25,03) wyprzedzając kolejną drużynę o zaledwie 3 setne sekundy! Podczas finałowego pojedynku walka trwała dosłownie do ostatnich centymetrów długości pływalni. Basen trząsł się w posadach od gromkiego dopingu kibiców, którzy szczelnie wypełnili trybuny do ostatniego miejsca. Nasi zmienniści walcząc dzielnie o brązowy medal utrzymali trzecią pozycję uzyskując czas 1:23,77. Drużyna, która uplasowała się na czwartej pozycji pokonała dystans w czasie dłuższym o 18 setnych sekundy. Dziękujemy bardzo naszym rywalom – to był piękny pływacki pojedynek.

Aby poczuć smak emocji towarzyszących rywalizacji pływaków podczas wyścigów finałowych zapraszamy do obejrzenia filmów wykonanych przez mamy naszych reprezentantów Justynę Oślizło, Magdalenę Mioduszewską oraz Silvię Bonacchi. Linki do filmów zamieszczamy na końcu tekstu. Jeżeli chcecie zapoznać się z wynikami pozostałych zawodników reprezentujących barwy Pro Futuro wystarczy kliknąć ten link.

Wszystkim naszym reprezentantom gorąco gratulujemy jednocześnie serdecznie dziękując za godne reprezentowanie szkoły podczas XVIII Ogólnopolskich Zawodów w Pływaniu Szkół STO.