logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

sekretariat@profuturo.edu.pl

ul. Przyszłości 4

05-082 Blizne Łaszcz.

Poniedziałek - Piątek

8.00-17.00 | Sekretariat

7.30-18.30 | Szkoła

logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

MIŁOŚĆ I SZACUNEK – piątek projektowy

W ostatni piątek, w naszej Szkole miały miejsce wydarzenia nietuzinkowe. Gimnazjaliści, w ramach projektu „Miłość i Szacunek” mieli okazję  sprawdzić, jakie to uczucie być twórcą, jak i obejrzeć oraz ocenić najnowsze dzieło Agnieszki Holland – film „W ciemności”.
 
Rano, borykając się z kolejnym atakiem zimy, przybyliśmy do szkoły, gdzie czekało już na nas  zadanie. Poruszając się na granicy surrealizmu, korzystając z doświadczenia awangardowych artystów  początku XX wieku, w grupach tworzyliśmy wiersze. Wiersze nie byle jakie, bo zakrapiane nutką szaleństwa, jaką jest niewątpliwie  włączenie w proces twórczy… elementu przypadku. Losowanym „z kapelusza”, zadanym więc słowom, próbowaliśmy nadać sens układając je odpowiednio i wtrącając swoje „trzy grosze”. Efekty były ciekawe, choć, niestety w przypadku niektórych prac jakby zabrakło odniesienia do tematu naszego projektu…
 
W opinii nauczycieli, najlepszą, ciekawą formalnie i rodzącą interesujące interpretacje pracą jest wiersz „Gwiazda”. Jak donoszą źródła, autorzy to Maks, Wiktoria, Staś P., Nikola i Bartek.
 
GWIAZDA
 
SZCZUPŁE ALE BEZ REWOLUCYJNYCH ROZWIĄZAŃ
WYMODELUJ SOBIE SKROMNOŚĆ
OFENSYWA NA CO DZIEŃ
TELEWIZJA BEZ FUNKCJONALNOŚCI
 
 
Gratulujemy całej grupie, świetna robota!:)
 
Po śniadaniu wyruszyliśmy do kina „Wisła”, by obejrzeć film „W ciemności”. 
 
Agnieszka Holland zabrała nas w czasy mroczne, zaś miejsce – nieodległe. Nad wyraz realistyczny obraz,  momentami wręcz brutalnie wbijający widza w fotel…
 
Choć scenarzysta – David F. Shamoon – nie oszczędza w swym opisie tak samych Niemców, jak i żadnej z przedstawionych  tu nacji zamieszkujących dawne Kresy Wschodnie, przesłaniem filmu wydaje się być ostatecznie… nadzieja. Nadzieja, iż człowieczeństwo i poczucie ogólnoludzkiej solidarności potrafią przetrwać najtrudniejsze zawirowania historii…
 
Oprócz Roberta Więckiewicza, odtwórcy głównej roli, na olbrzymią pochwałę zasługują nasi Gimnazjaliści, którzy podeszli do tematu z należytą powagą i obejrzeli film w skupieniu. Sądząc po wymienianych na bieżąco – już podczas powrotu do szkoły opiniach i komentarzach, film polskiej reżyserki wywarł wrażenie na wszystkich, co z resztą szybko się potwierdziło. Już po obiedzie, podczas podsumowania naszego piątku projektowego mieliśmy okazję zadać sobie kilka istotnych pytań:  „Jak ja zachowałbym się w sytuacji skrajnie trudnej?”, „Czy rzeczywiście rozumiem, czym jest tolerancja, i że często jej brak przejawia się w rzeczach drobnych, w naszym życiu codziennym?”, „Co mogę zrobić, by moje otoczenie – a więc w dużej mierze  szkoła, było zawsze przestrzenią, w której starcza miejsca dla wszystkich?” 
 
Jeszcze raz – brawo, Gimnazjaliści!!! 
 
A już 16.03.2012 – kolejny piątek projektowy, na który serdecznie zapraszamy!
piatek_p_g_01.jpg
piatek_p_g_14.jpg
piatek_p_g_13.jpg
piatek_p_g_12.jpg
piatek_p_g_15.jpg
piatek_p_g_16.jpg
piatek_p_g_20.jpg
piatek_p_g_19.jpg
piatek_p_g_17.jpg
piatek_p_g_11.jpg
piatek_p_g_10.jpg
piatek_p_g_04.jpg
piatek_p_g_03.jpg
piatek_p_g_02.jpg
piatek_p_g_05.jpg
piatek_p_g_06.jpg
piatek_p_g_09.jpg
piatek_p_g_08.jpg
piatek_p_g_07.jpg
Zdjęcie do artykułu

p_projektowy_g.png

Comments are closed.