MISTRZOSTWA WARSZAWY SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH W PŁYWANIU 17.12.2004 r.

Cała Warszawa w cieniu Zespołu Szkół STO z ulicy Ostrobramskiej!

I MISTRZOSTWA WARSZAWY SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH W PŁYWANIU 17.12.2004 r.

Historyczne I Mistrzostwa Szkół Niepublicznych w pływaniu zgromadziły na pływalni Wojskowej Akademii Technicznej 28 szkół. Szkoły Podstawowe wystawiły 16 reprezentacji zaś Gimnazja rywalizowały w gronie 12 ekip. Szczególne powody do radości dają nam debiutanci pierwszy raz goszczący na organizowanej przez nas imprezie rangi mistrzowskiej.
W tym roku do usportowionej rodziny Szkół Niepublicznych dołączyły placówki z Zielonki, SSP 4, SPN 38. Debiutantom serdecznie gratulujemy podjęcia jedynej słusznej decyzji, czyli akcesu do Federacji Sportu Pro Futuro.

W meczu Dziesiątka kontra Dwudziestka 8:6.
W rywalizacji Szkół Podstawowych byliśmy świadkami jednostronnej rywalizacji. SSP 10 i SSP 20 kontra Reszta Świata. Na czele Reszty stanęły dzielne dziewczyny od Nazaretanek. Nie kochani. Proszę nie mylić uczennic PSP 6 z prowadzącymi Szkołę siostrami. Wspólnym mianownikiem będzie tylko przymiotnik DZIELNE. Uczennice – bo zdobyły 2 złote medale, a siostry bo stawiają na sport współtworząc skromną delegację kilku chrześcijańskich szkół w Federacji. A przecież w Warszawie jest kilkadziesiąt szkół tego typu. Co by na to powiedział Jan Paweł II, który w piłkę nożną grał, na nartach szusował dopóki lekarz mu nie zabronił i wybudował pierwszy w Watykanie basen kryty wychodząc ze słusznego założenia, że ta inwestycja w zdrowie i kondycję fizyczną papieża będzie mniej kosztowna niż przeprowadzanie co kilka lat nowego konklawe.

Wracając do meritum tylko PSP 6 prowadzona do boju przez dwukrotną Mistrzynię Warszawy Małgosię Wiśnios próbowała podjąć walkę z koalicją kosmicznych pływaków z Ostrobramskiej i Obrzeźnej, którzy potraktowali zawody jak prywatny dwumecz. Prześledźmy na spokojnie przebieg tej fascynującej rywalizacji

Pierwsza kategoria: Pierwszaki. Tomek Durjasz w imponującym stylu wygrywa pierwsze złoto dla SSP 10.

Dziesiątka – Dwudziestka 1:0

Drugoklasiści. Odpowiedź Obrzeźnej. Jej imiona to Maciek i Karolina. Złoto dla Maćka Hołubca, srebro dla Karoliny Ostojskiej. Jedyna w tej kategorii dama na podium o 60 setnych sekundy przegoniła trzeciego na mecie Karola Dąbrowskiego. Z SSP 10 oczywiście.

Dziesiątka – Dwudziestka 2:2. Remis ze wskazaniem na SSP 20.

Trzecia kategoria: Dziewczyny klas III – IV. Zuzia Gułaś o jeden rzut ręki wygrywa drugie złoto dla SSP 10. Na trzecim miejscu plasuje się Natalia Trojanowska z SSP 20.

Dziesiątka – Dwudziestka 3:3. Remis tym razem ze wskazaniem na SSP 10.

Czwarta odsłona: Chłopcy klas IV – VI. SSP 20 przejmuje inicjatywę. Kuba Okrój i złoto dla dwudziestki. Tuż za nim plasuje się Adam Durjasz z dziesiątki. Znowu remis. Z pałeczką po stronie Obrzeźnej.

Dziesiątka – Dwudziestka 4:4. Do trzech razy sztuka!!!

Piąta konkurencja: Dziewczęta. Najstarsze w podstawówce. W pojedynku bokserskim jest zawsze moment gdy obaj rywale odpuszczają na chwilę by zebrać siły na kluczowy moment walki. Była to jedyna kategoria gdy magiczne ekipy z ulic O. O. pozwoliły innym święcić indywidualne tryumfy. Skorzystali na tym między innymi gospodarze z Pro Futuro czyli my. Nasza faworytka Misia Ambroziak zdobyła brązowy medal ratując nasz honor i wyciągając nas w klasyfikacji drużynowej na wysoką 7 pozycję.

Szósta konkurencja: Wyścigi najstarszych chłopców w szkole podstawowej. W pojedynku bokserskim jest często moment nazywany w fachowej terminologii nokautem. Na podium stanęło trzech panów. Wszyscy z SSP 10 !!!!

„Przemiła Dwudziestka głowę w dłonie chowa.
Pyta ją Dziesiątka: Ktoś cię znokautował?”

Damian Ogłoblin, Daniel Duriasz, Mateusz Grula. Trenerzy Mariusz Kisiel, Aleksandra Mrozińska i Paweł Kapusta. I wszystko jasne.

Dziesiątka – Dwudziestka 7:4

Siódma odsłona: Sztafety dziewcząt. Brąz dla SSP 20. W perspektywie sztafety męskiej z udziałem trzech muszkieterów wymienionych w poprzednim punkcie zwycięstwo Dziesiątki niestało się faktem.

Dziesiątka – Dwudziestka 7:5

Kropka nad i. Sztafeta chłopców SSP 10 przypływa pierwsza w znakomitym czasie 0`59,85.

Druga jest oczywiście sztafeta SSP 20.

Dziesiątka – Dwudziestka 8:5

Dzielnym pływakom SSP 10 i SSP 20 serdecznie gratulujemy! Byliście wspaniali!

RYWALIZACJA GIMNAZJÓW Poszli a raczej popłynęli za ciosem.
Gimnazjaliści SG 27 z ulicy Ostrobramskiej Mistrzami Warszawy 2004.

W rywalizacji Gimnazjów wyższość podopiecznych trenera Mariusza Kisiela nie podlegała dyskusji. Humor potędze stołecznego pływania zepsuł jedynie Andrzej Dysko reprezentujący 1 Społeczne Gimnazjum z ulicy Bednarskiej . Pozostałe 3 konkurencje padły łupem SG 27, które miało największe gwiazdy w osobach Zuzi Makaruk, Moniki Kosut i Pawła Kiersnowskiego.

I Mistrzostwa Warszawy Szkół Niepublicznych 2004 przejdą do historii z kilku innych niż wspaniała rywalizacja, ale równie istotnych powodów:
w zawodach wzięło udział kilkuset zawodników i kilkaset zawodniczek wszyscy malcy z I klasy z każdej szkoły otrzymali medal za brawurę, odwagę i uśmiech splądrowano, to jest wykupiono cały towar o przeznaczeniu spożywczym w kawiarence WAT doping na wypełnionych szczelnie trybunach rozsadzał uszy i radował serca rozwiązano jedną zagadkę kryminalną w czym zasługa sympatycznej acz czujnej Pani Prezes Szkoły Społecznej nr 26 z ulicy Puławskiej. Pani Prezes podkreśliła, że nie pierwszy raz pełni rolę SANEPIDU. Dziękujemy i zapraszamy do współpracy w Komisji Rewizyjnej i Dyscyplinarnej Federacji Sportu.

Rozdano 36 kompletów medali i tyleż nagród – nagrody i medale przyjęto z rąk sponsorów:
Grzegorza Pytkowskiego Prezesa UKS Pro Futuro Patrona Federacji,
Izabeli Ambroziak Sponsora Strategicznego Federacji
Beaty Graczyk i Krzysztofa Różnickiego.

GŁÓWNYM SPONSOREM ZAWODÓW BYŁ TATA NASZEGO UCZNIA.
PAN JACEK POGONOWSKI

Wszystkim sponsorom i ich wspaniałym firmom DZIĘKUJEMY!

WYNIKI, MIEJSCA I CZASY
KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ WYNIKI