logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

sekretariat@profuturo.edu.pl

ul. Przyszłości 4

05-082 Blizne Łaszcz.

Poniedziałek - Piątek

8.00-17.00 | Sekretariat

7.30-18.30 | Szkoła

logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

Nordic Walking na dystansie maratońskim!

Po raz pierwszy na świecie! Samotny wyścig z czasem, czyli Nordic Walking na dystansie maratońskim!

Jako prekursor Nordic Walking w Polsce, zaangażowany w propagowanie tej formy aktywności ruchowej oraz szkolenie instruktorów w kraju i zagranicą od 5 lat, a także przedstawiciel firmy Walker by Robert Korzeniowski oraz Polskiej Szkoły Nordic Walking & Wellness (PSNW & W), chciałbym Państwu przedstawić bardzo interesujący projekt „Park Edukacyjny Malbork”, w ramach Festiwalu Edukacyjnego o nazwie „ Edukacyjne Oblężenie Malborka”.
Największą atrakcją 3 dnia festiwalu, sobota 20.09, będzie festyn dla dzieci i rodziców pod hasłem „W dobrym stylu= nauka-zabawa-sport-zdrowie”, czyli „Wielkie Święto Nordic Walking”.
Głównym bohaterem, tego wydarzenia będzie Marek Szuster, sportowiec o żelaznej kondycji, i niezwykłym harcie ducha, kolekcjoner wielu rekordów świata, który podejmie próbę pokonania dystansu maratońskiego w chodzie z kijkami (Nordic Walking) w jak najkrótszym czasie. Podobnego wyzwania nie podjął się jeszcze nikt na świecie! Podczas festynu promowana będzie najwspanialsza aktywność prozdrowotna dla każdego, czyli Nordic Walking. Przeprowadzimy szkolenia dla wszystkich chętnych, na wszystkich poziomach zaawansowania, pokazy sprzętu do uprawiania tej dyscypliny oraz otwarty zostanie sklep w plenerze gdzie będzie można zakupić profesjonalne kijki. Realizacja powyższych przedsięwzięć będzie powiązana z poradami specjalistycznymi na temat zdrowego odżywiania i uprawiania tej najbardziej prozdrowotnej formy rekreacji ruchowej. Wspólny marsz na ostatnich kilometrach trasy Maratonu z Markiem Szusterem będzie znakomitą okazją do uczestniczenia w ustanawianiu rekordu i zmierzenia swoich sił z Mistrzem!
Rodzina na spacerze z kijkami przynajmniej raz w tygodniu to nasz cel!
 
Piotr Kowalski
Trener Nordic Pole Walking
Walker By Robert Korzeniowski
 
Nazywam się Piotr Kowalski, z wykształcenia jestem fizjoterapeutą, pedagogiem i anglistą (AWF Poznań, Wydział WF, kierunek rehabilitacja ruchowa, podyplomowo:, UAM Poznań – NKJO oraz Filologia Angielska), posiadającym m.in. kwalifikacje instruktorskie i trenerskie w Nordic Walking.
W latach 1984-1990, prowadziłem sekcję zapasów styl klasyczny, jako trener, z sukcesami na arenach ogólnopolskich w kategorii młodzików i juniorów, pracowałem w oświacie, na każdym szczeblu edukacyjnym, jako nauczyciel WF (1984-91), fizjoterapeuta, oraz jako anglista (1989-2007), w latach 1995-98 uczestniczyłem w międzynarodowym projekcie TEMPUS w Anglii i Holandii (Primary Science, pierwsza publikacja naukowa), w latach 1999-2002 prowadziłem współpracę z British Aikido Association oraz British Basketball Camps. 
Od 2003 roku promuję Nordic Walking, będąc pionierem fińskiego Nordic Walking w Polsce.
Przez 5 lat pracowałem jako INWA National Coach for Poland, szkoląc instruktorów INWA w Polsce i kilku krajach na świecie. W latach 2004-2008 wyszkoliłem w Polsce 330 instruktorów (70 procent z nich to fizjoterapeuci) w tym wykładowców akademickich AWF Wrocław, AWF Gdańsk, AWF Poznań, AWF Biała Podlaska, oraz pracowników zatrudnionych w renomowanych hotelach SPA i sanatoriach, klinikach medycznych, między innymi: Dr Eris (Krynica Górska, Wzgórza Dylewskie), Hotel Senator (Dźwirzyno), Sanatorium Pod Tężniami (Ciechocinek), Hotel Villa Park (Ciechocinek), Osada Głęboczek (Brodnica), Hotel Haffner (Sopot), Hotel Mrągowia (Mrągowo), Hotel Anders (Stare Jabłonki), Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej w Kiekrzu, Centrum Medyczne AVI w Warszawie, Sanatorium WSZUR (Busko Zdrój), sanatoria w Lądku Zdrój i Rabce Zdrój, Hotel Ognisty Ptak, Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej i Ogólnomedycznej „Miłomłyn”, Pensjonat Samotnia (Tleń) Sanatorium „Perła” (Tleń) oraz klubach fitness Nautilus (Poznań, Gorzów) i w wielu innych.
Dzięki współpracy z INWA inaugurowałem Nordic Walking, szkoląc pierwszych instruktorów, w Estonii (20), Izraelu (7), kolejnych 30 instruktorów w Chinach (Pekin), oraz pierwszych 12 trenerów w Hiszpanii, promowałem także Nordic Walking i wellness w USA. Swoje kwalifikacje trenerskie zdobyłem w Kopenhadze, a certyfikat wręczyła mi Sirpa Arvonen („matka” Nordic Walking w Finlandii) i stale je podnoszę. Uczestniczyłem w międzynarodowych Konwencjach trenerskich INWA w Austrii, Słowenii, Polsce i w Finlandii. Wraz Z Master Instruktorem Piotrem Wróblewskim, napisałem pierwszą w Polsce publikację metodyczną dla nauczycieli wychowania fizycznego, poświęconą Nordic Walking (wydawnictwo RAABE).
Obecnie pracuję w Warszawie dla firmy Walker by Robert Korzeniowski?, której celem jest profesjonalna promocja wellness w połączeniu z Nordic Pole Walking. Roberta Korzeniowskiego miałem zaszczyt poznać osobiście i zarazić chodzeniem z kijkami 3 lata temu, tuż po Igrzyskach olimpijskich w Atenach, gdy on zdobywał złoto w chodzie na 50 km, ja prowadziłem z Sirpą Arvonen pierwszy w Polsce kurs instruktorski. 
Jestem także trenerem wellness oraz doradcą ds. zdrowego żywienia i suplementowania diety; uczestniczyłem w wielu szkoleniach w Polsce i USA, promując wellness na wykładach i szkoleniach instruktorskich, współpracując z Katarzyną Wota, z którą wspólnie realizujemy projekty propagowania zdrowego stylu życia dla firmy Walker by Robert Korzeniowski. Razem realizujemy projekt promowania Nordic Walking w Zespole Edukacyjnym Pro Futuro na terenie, którego powołaliśmy Polską Szkołę Nordic Walking & Wellness.
 
Nazywam się Katarzyna Wota. Z wykształcenia jestem technikiem ekonomistą oraz specjalistą w zakresie administracji państwowej, posiadam także kwalifikacje w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, krajowego transportu drogowego rzeczy, logistyki, oraz księgowości podatkowej. 
Uprawiałam wyczynowo sport, grając w 2-go ligowym zespole siatkówki, jestem entuzjastką prozdrowotnej edukacji, promocji wellness i Nordic Walking. Posiadam certyfikat INWA – Nordic Walking Instruktor, ukończyłam także część praktyczną kursu Aerobics and Fitness Association of America Personal Fitness Trainer Certification, Chicago. 
Realizowałam w USA projekt “TEAM CHICAGO NORDIC WALKING”, który obejmował: program kształtowania etyki zdrowotnej promującej Nordic Walking jako „nową” aktywność ruchową dla kobiet z problemem onkologicznym w ramach działań profilaktycznych i prozdrowotnych w walce z chorobami cywilizacyjnymi (prezentacje i wykłady dla Fundacji Zdrowie Plus Inc w Chicago), program kształtowania zdrowego stylu życia pod hasłem: „Żyj zdrowiej, żyj lepiej”, promujący Nordic Walking jako technikę rekreacyjno-zdrowotną stosowaną do redukcji wagi ciała celem uzyskania optymalnych rezultatów w Chicago. 
Ponadto uczestniczyłam w licznych szkoleniach Wellness, które prowadziły znane osobistości naukowe: m.in. w Uniwersytet Herbalife, Dallas, – Prof. D.Heber – założyciel Centrum Odżywiania Człowieka przy Uniwersytecie Kalifornijskim, L Angeles, Prof. L.Ignarro – laureat Nagrody Nobla, Dr. L.Gratton – szkolenia wellness, prawidłowego odżywiania i suplementacji diety. Brałam udział w aktywnym systemie wsparcia – szkoła sukcesu E i J Widulińscy, szkolenia i warsztaty wellness, Chicago, Uniwersytet Herbalife, Las Vegas.
Od stycznia 2006 jestem konsultantem ds. zdrowego żywienia, trenerem wellness i prowadzę osobiste doradztwo oraz ustalam indywidualne programy żywieniowe. Jestem pasjonatką Nordic Walking, a z tą prozdrowotną aktywnością ruchową zapoznałam się w USA, podczas codziennych zajęć treningowych pod okiem Piotra Kowalskiego, którego zaprosiłam wraz z Fundacją Zdrówko Plus (opiekującą się Amazonkami od 15 lat) do Chicago, aby wypromować Nordic Walking i wellness w środowisku polonijnym, amerykańskim, a przede wszystkim, w gronie Amazonek. Promowałam Nordic Walking w kilku miastach USA, m.in. w Chicago, Nowy York i Filadelfii. 
Wraz z Piotrem Kowalskim, uczestniczyłam we wszystkich jego szkoleniach instruktorskich i imprezach masowych w Polsce od stycznia 2008, podnosząc swoje kwalifikacje i zdobywając duże doświadczenie u boku znanego pioniera Nordic Walking. W maju 2008 roku, zorganizowaliśmy pierwszy w Polsce turnus wellness w Borach Tucholskich, promując Nordic Walking i wellness dla czytelniczek Twojego Stylu, z udziałem dziennikarza magazynu Reader’s Digest, który podjął z nami w ten sposób oficjalną współpracę. Od czerwca bieżącego roku, działam w Warszawie, współpracując z firmą Walker by Robert Korzeniowski oraz Zespołem Edukacyjnym Pro Futuro.
Zdjęcie do artykułu

koszulka_640.jpg

Comments are closed.