Ogólnopolska akcja pomocowa SZLACHETNA PACZKA

W tym roku nasza szkoła przyłącza się do ogólnopolskiej akcji pomocowej SZLACHETNA PACZKA.

Wolontariuszami pomagającymi w organizacji są uczniowie naszego gimnazjum, koordynatorem działań zaś pedagog szkolny, Bartosz Łuczkiewicz.

Oto co o akcji pisze organizująca ją Fundacja WIOSNA.

„W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

W ramach SZLACHETNEJ PACZKI docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta. W szczególności docieramy do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.

Tylko w 2009 roku przekazaliśmy pomoc o łącznej wartości 6,4 mln zł ponad 8000 rodzin potrzebujących, angażując blisko 5000 wolontariuszy w całej Polsce”.

Strona poświęcona akcji: www.szlachetnapaczka.pl

Bartosz Łuczkiewicz