Ogromny sukces w ogólnopolskim konkursie Olimpus z języka angielskiego

Jesteśmy szczęśliwi, że możemy poinformować o ogromnym sukcesie naszych uczniów w Olimpusie język angielski sesja zimowa w którym brało udział 15 tysięcy uczniów z całego kraju. Nasza uczennica Basia Parys zdobyła w nim I miejsce w kraju, 12 uczniów tytuły laureata czyli w swoich kategoriach wiekowych byli w pierwszej dziesiątce w kraju a 17 uczniów otrzymało wyróżnienia – dyplomy uznania.

W naszej szkole odbył się apel, na którym wręczono dyplomy, nagrody oraz wiwatowano na cześć zwycięzców – na zdjęciach widać ogromną radość uczniów oraz nauczycieli.

Olimpiada Olimpus w sesji zimowej z języka angielskiego przeznaczona jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI) i gimnazjum. Test olimpiady składa się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. W testach z sesji zimowej tylko jedna z podanych odpowiedzi może być poprawna.

Pytania testowe do olimpiady przygotowywane są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, pracującą w szkolnictwie od wielu lat. Ciekawe pytania, interesujące teksty sprawiają, że uczeń z przyjemnością rozwiązuje zadania, jednocześnie sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności językowe oraz poszerzając słownictwo. Forma testu pomaga uczniom w zaznajomieniu się z tą, wykorzystywaną obecnie na każdym etapie nauczania, metodą sprawdzania wiedzy.

Olimpiada z języka angielskiego sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki. Pozwala również urozmaicić zajęcia lekcyjne oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.

Once again congratulations.

Anna Cichocka