logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

sekretariat@profuturo.edu.pl

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

Bemowo

Poniedziałek - Piątek

8.00-17.00 | Sekretariat

7.30-18.30 | Szkoła

logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

Olimpiada polonistyczna

„Jeśli wybierzesz się w podróż, niech będzie to podróż, długa
Wędrowanie pozornie bez celu błądzenie po omacku
Żebyś nie tylko oczami ale także dotykiem poznał szorstkość ziemi
I abyś całą skórą zmierzył się ze światem (…)”
 
Zbigniew Herbert, Podróż.
Ten piękny cytat jest mottem tegorocznej olimpiady z języka polskiego. 19. stycznia nasze uczennice: Olga Pniewska i Adela Podgórska z kl. 6. reprezentowały Szkołę Podstawową Pro Futuro na etapie rejonowym Konkursu Polonistycznego. To był już drugi etap walki o miano laureata i finalisty olimpiady, której  zadaniem jest poszerzanie i pogłębianie zainteresowań humanistycznych, rozbudzenie twórczego myślenia i wrażliwości oraz rozwijanie umiejętności językowych. Tematem przewodnim konkursu był motyw wędrówki w literaturze i sztuce. 
Dziewczyny w pierwszym etapie olimpiady zdobyły ponad 90% wymaganych punktów i tym samym dostały się do kolejnego – rejonowego. Wspólnie wybrałyśmy się w niezwykłą podróż po krętych drogach naszego języka. Chlebem powszednim stało się rozwiązywanie testów olimpiad z ubiegłych lat, czytanie dodatkowych lektur, utrwalanie wiedzy o języku i zastanawianie się nad tym, co nas spotka w tym roku…
 
W sobotę, Adela i Olga musiały dość wcześnie wstać, aby zdążyć na czas do szkoły na Ursynowie, gdzie odbywał się konkurs. Kiepska pogoda, chmury i wciąż padający deszcz, a do tego stres, nie nastrajały do dobrego humoru (co widać na zdjęciu zrobionym przed wejściem do sali), a tym bardziej  do ślęczenia przez dwie godziny nad testem literacko – językowym. Jednak… po zakończeniu pisania  dziewczyny wyszły uśmiechnięte i zadowolone (szkoda, że nie mają zdjęcia:(. Teraz cierpliwie czekamy na wyniki. 
 
Magdalena Sadowska-Maciejewska
Zdjęcie do artykułu

PRZED_OLIMPIADA.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Najnowsze komentarze
    Archiwa