Piknik „Pożegnanie lata w Pro Futuro”

Piknik "Pożegnanie lata w Pro Futuro"
23 września 2006,
ogrody Pro Futuro, ul. Kaliskiego 29a
w Warszawie, start – 11:00
Edukacja Pro Futuro zaprasza na piknik – pożegnanie lata. Nowy rok szkolny to nowe przyjaźnie i początek wspólnej przygody, dlatego zapraszamy do spędzenia tego czasu w naszej rodzinie. Zapraszamy Babcie, Dziadków, Ciocie, Wujków, Rodziców i wszystkich Uczniów na powitanie roku szkolnego 2006/2007.

23 września w ogrodach Pro Futuro będziemy się wspaniale bawić wspólnie z Bemowskim Centrum Kultury oraz Centrum Promocji Zdrowia, a także wraz z organizatorami kampanii "Wysportowana Rodzina – Narodowy Test Sprawności Fizycznej".

Program:

Bemowskie Centrum Kultury
· animacja kultury plastycznej
· warsztaty muzyczne – ćwiczenia na bębnach
· pokazy modelarskie
· warsztaty taneczne – folkowe
· animacja kultury zdrowia – kultura Tai Chi

Centrum Promocji Zdrowia i Edukacji Ekologicznej
· „Serce moim przyjacielem” – badania poziomu cholesterolu i trójglicerydów
· „Oddech głęboki, to uśmiech szeroki” – pomiar pojemności płuc i pomiar zawartości tlenku węgla w powietrzu wydychanym
· „Jem 5x dziennie warzywa i owoce” – badanie masy ciała, BMI, tkanki tłuszczowej
· „Nadciśnienie nie boli” – pomiar ciśnienia tętniczego krwi

Wysportowana Rodzina
· Test Sprawności Fizycznej – konkurs na najbardziej wysportowaną rodzinę

Wystarczy 15 minut by zrobić ten test. I może go wykonać praktycznie każdy. Jego zasadnicza zaleta to fakt, że przetestowanie się możliwe jest, w każdych warunkach, nawet na dywanie w pokoju, czy na polance w lesie. A ile przy tym zabawy ! – mówi dr Krzysztof Zuchora, kierownik Zakładu Teorii Wychowania Fizycznego AWF. Test dr Zuchory to 6 prostych ćwiczeń, wedle których sprawdzimy swoją gibkość szybkość , skoczność, siłę ramion, wytrzymałość i siłę mięśni brzucha.

Edukacja Pro Futuro
· Sprawnościowe igrzyska międzyklasowe na wesoło (godz. 12.30)
· Turniej piłki nożnej – uczniowie/rodzice/nauczyciele (godz. 13.15)
· Trasfer Learning przygotuje specjalny pokaz szkoleń dla rodziców Pro Futuro, którego celem będzie przekazanie wiedzy o nowoczesnych sposobach uczenia się i nauczania oraz wskazówki jak umiejętne zastosować tę wiedzy na lekcjach z uczniami.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.profuturo.edu.pl, oraz pod nr tel: (022) 861 31 30 lub email: sekretariat@profuturo.edu.pl.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

IMG_5137_small.gif