logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

sekretariat@profuturo.edu.pl

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

Bemowo

Poniedziałek - Piątek

8.00-17.00 | Sekretariat

7.30-18.30 | Szkoła

logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

Podsumowanie tygodnia wolontariatu w Pro Futuro

Grudzień minął w naszej szkole pod znakiem wolontariatu. W ciągu kilkunastu dni przeprowadziliśmy kilka wspaniałych akcji, dzięki którym mogliśmy pomóc wielu potrzebującym osobom, a także czworonogom ze schroniska w Józefowie. 
 
Po warsztatach na temat wolontariatu przeprowadzonych przez panią pedagog, Martę Jankowską, naszą chęć pomagania przekuliśmy w czyny:
 
– W czasie akcji Góra Grosza zebraliśmy dokładnie 474,41 zł!
 
– Pan Sławek Gałkiewicz wraz z uczniami z klasy 2a, 1a, 3b oraz 1G odwiedził dwa razy schronisko dla zwierząt w Józefowie. Przekazaliśmy tam zebrane przez nas artykuły dla zwierzaków (karmy, koce, miski, a nawet budy dla psów). Klasa 2a wybrała także pieska, którego chce zaadoptować i opiekować się nim na stałe.
 
– W ramach zbiórki darów Szlachetna Paczka w klasach 4-6 oraz w gimnazjum zebraliśmy bagatela 17 kartonów artykułów (w tym  dwa łóżka piętrowe). Wszystko to przekazaliśmy osobiście rodzinie wielodzietnej, która znalazła się w trudnej sytuacji  materialnej.
 
– Klasy 1-3 zbierały artykuły dla Domu Dziecka Nr 3 w Warszawie. Udało nam się zebrać 9 kartonów wypełnionych po brzegi artykułami chemicznymi, spożywczymi, papierniczymi oraz zabawkami dla dzieci. 
 
– W czasie kiermaszu ciast po Mikołajkowych Zawodach Pływackich i w szkole oraz podczas kiermaszu kartek oraz ozdób świątecznych po Gali Świątecznej dzięki Państwa hojności udało nam się zebrać kwotę 1984,87 złotych!  Pieniądze te przekażemy w całości na zakup protez dla niepełnosprawnego Mikołajka oraz dla Domu Dziecka w Szymonowie. 
 
Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, którzy dzielnie uczestniczyli w różnych akcjach i wykazali się olbrzymią chęcią dzielenia się „ciepłym i puchatym” z potrzebującymi. Wielkie podziękowania należą się także Rodzicom i wszystkim Przyjaciołom Pro Futuro, których zaangażowanie i pomoc sprawiły, że udało nam się osiągnąć tak wiele. 
 
Pamiętajmy, że dobro zawsze do nas powraca!
 
Dziękujemy!
Zdjęcie do artykułu

wolontariat(1).jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Najnowsze komentarze
    Archiwa