Pokaż mi swój talent a powiem Ci kim jesteś

Nasze dzieci na co dzień poznają swoje talenty, każda lekcja, każde nowe doświadczenie jest dla nich informacją o tym w czym są dobre i do czego pała ich serce. Czasem jednak organizujemy specjalne zajęcia, aby szczególnie przyjrzeć się procesowi rozpoznawania w sobie talentów i pasji.

Tym razem wykorzystaliśmy do tego Karty „Sto Map do Celu”. Dzieci miały za zadanie odnaleźć kartę „OPTYMIZMU” – symbolizującą to, co sprawia im największą przyjemność w życiu; kartę „TALENTU” symbolizującą to, w czym czują się mocne i skuteczne; oraz kartę „SENSU” czyli taką, która mówi o tym, co w życiu ważne.

Dzieci dzieliły się nawzajem swoimi wyborami, a na koniec miały za zadanie znaleźć motyw, który łączy wszystkie trzy karty oraz dokończyć zdanie: Gdyby moje życie było książką to zatytułował/abym je…. Jeden z najbardziej urzekających tytułów brzmiał: „Żeglując maluję modlitwą”.

Nasze dzieci od 5 klasy wypełniają test talentów Martina Seligmana, który pokazuje im 5 silnych tendencji, które przejawiają. Już na wczesnych etapach życia, chcemy uświadamiać dzieci, że warto oprzeć się na tym, co w nas dobre.