Przygotowania do XIX Ogólnopolskich Mistrzostw w Pływaniu Szkół STO, Ciechanów 5-7 kwietnia 2012

Począwszy od dnia 22 października 2012r. rozpoczynamy przygotowania do udziału w XIX Ogólnopolskich Zawodach w Pływaniu Szkół STO, które odbędą się w dniach 5-7 kwietnia 2013r w Ciechanowie. Osiągnięcia naszych pływaków z roku ubiegłego (link na końcu tekstu) motywują nas do intensywnej pracy.

Czas pozostały do zawodów podzielimy na trzy podstawowe etapy:
Etap Przygotowania Wszechstronnego; okres od 22 października 2012 do 25 stycznia 2013,
Etap Przygotowania Ukierunkowanego; okres od 11 lutego 2013 do 08 marca 2013,
Etap Przygotowania Startowego; okres od 11 marca 2013 do 04 kwietnia 2013.
Dodatkowo, w drugim tygodniu ferii zimowych, planujemy również Obóz Sportowy, podczas którego uczestniczący w nim uczniowie będą objęci programem przygotowań do ciechanowskich zawodów. Więcej informacji o obozie niebawem.

Każdy z wymienionych powyżej okresów przygotowawczych ma odmienne zadania w całości składające się na Plan Treningowy, wedle którego przebiegać będą przygotowania do udziału we wspomnianych zawodach. Dodatkowo każdy etap podzielony będzie na krótsze, czterotygodniowe podokresy, które kończyć się będą startami kontrolnymi w ramach Ligi Pływackiej Pro Futuro o Puchar Konrada Czerniaka. Uzyskane tam wyniki pozwolą określić poziom przygotowania do startu głównego planowanego na początek kwietnia.

Aby czas pozostały do zawodów w Ciechanowie został wykorzystany jak najlepiej, każdy z nauczycieli prowadzących swoją grupę na pływalni, opracuje specjalny Plan Treningowy, którego realizacja pozwoli na możliwie najlepsze przygotowanie naszych uczniów do udziału we wspomnianych zawodach.

Zdaję sobie sprawę, że nie każde z dzieci uczestniczących w zajęciach pływackich będzie mogło reprezentować naszą szkołę na zawodach w Ciechanowie, dlatego bardzo ważny jest systematyczny udział w treningach, który pozwoli na rzetelne przepracowanie każdego okresu przygotowawczego. Serdecznie zapraszam do treningów w ramach Sekcji Pływackiej naszego UKS Pro Futuro, gdzie przygotowania do wspomnianych zawodów prowadzone będą w wersji rozszerzonej. Spotykamy się w poniedziałki, środy i czwartki o godzinie 7:30 na pływalni WAT przy ul. Kartezjusza 1.
Po więcej informacji na temat treningów sekcji pływackiej zapraszam do kontaktu mail’owego:maciej.kacprzak@profuturo.edu.pllub telefonicznego: 608-302-853

W trakcie zajęć nauki i doskonalenia pływania, jakie pozostały do rozpoczęcia zawodów w Ciechanowie, wyłonimy najlepiej pływających uczniów, którzy tworzyć będą Reprezentację Pro Futuro na XIX Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO. Szczegółowe wymagania niebawem.

Zachęcam również do udziału w Lidze Pływackiej Pro Futuro o Puchar Konrada Czerniaka – systematyczne starty kontrolne w tych zawodach pozwolą zdobyć „doświadczenie startowe”, nauczą jak radzić sobie ze startowym stresem, pozwolą też określić, co wymaga jeszcze pracy. Najbliższe zawody ligowe odbędą się 18 listopada 2012, na pływalni WAT. Po więcej informacji związanych z ligą pływacką zapraszam na stronę www zawodów: ligaplywacka.pl

Wszystko to przyczyni się do gruntownego przygotowania do udziału w XIX Ogólnopolskich Zawodach w Pływaniu Szkół STO, które odbędą się w Ciechanowie, w dniach 5-7 kwietnia 2013.

Poniżej zamieszczam link prowadzący do artykułu opisującego osiągnięcia naszych pływaków w roku ubiegłym:

Zapraszam też do polubienia naszej strony na Facebooku: http://www.facebook.com/ligaplywacka

Pozdrawiam,
Maciej Kacprzak
Kierownik Sekcji Pływackiej
UKS Pro Futuro

Czas pozostały do zawodów podzielimy na trzy podstawowe etapy:
Etap Przygotowania Wszechstronnego
okres od 22 października 2012 do 25 stycznia 2013,

Etap Przygotowania Ukierunkowanego
okres od 11 lutego 2013 do 08 marca 2013,

Etap Przygotowania Startowego
okres od 11 marca 2013 do 04 kwietnia 2013.

Aby czas pozostały do zawodów w Ciechanowie został wykorzystany jak najlepiej, każdy z nauczycieli prowadzących swoją grupę na pływalni, opracuje specjalny Plan Treningowy, którego realizacja pozwoli na możliwie najlepsze przygotowanie naszych uczniów do udziału we wspomnianych zawodach.

Zdaję sobie sprawę, że nie każde z dzieci uczestniczących w zajęciach pływackich będzie mogło reprezentować naszą szkołę na zawodach w Ciechanowie, dlatego bardzo ważny jest systematyczny udział w treningach, który pozwoli na rzetelne przepracowanie każdego okresu przygotowawczego. Serdecznie zapraszam do treningów w ramach Sekcji Pływackiej naszego UKS Pro Futuro, gdzie przygotowania do wspomnianych zawodów prowadzone będą w wersji rozszerzonej. Spotykamy się w poniedziałki, środy i czwartki o godzinie 7:30 na pływalni WAT przy ul. Kartezjusza 1.

Po więcej informacji na temat treningów sekcji pływackiej zapraszam do kontaktu mail’owego:maciej.kacprzak@profuturo.edu.pl lub telefonicznego: 608-302-853

Zachęcam również do udziału w Lidze Pływackiej Pro Futuro o Puchar Konrada Czerniaka – systematyczne starty kontrolne w tych zawodach pozwolą zdobyć „doświadczenie startowe”, nauczą jak radzić sobie ze startowym stresem, pozwolą też określić, co wymaga jeszcze pracy. Najbliższe zawody ligowe odbędą się 18 listopada 2012, na pływalni WAT. Po więcej informacji związanych z ligą pływacką zapraszam na stronę www zawodów: ligaplywacka.pl

Zapraszam też do polubienia naszej strony na Facebooku: http://www.facebook.com/ligaplywacka

Pozdrawiam,