Robert Korzeniowski Gościem PRO FUTURO!

W czwartek 7 października 2004r. na terenie kompleksu sportowego Wojskowej Akademii Technicznej przy ulicy Kartezjusza 1 w Warszawie odbyły się eliminacje Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych. Uczniowie szkół z Bemowa przystąpili do wyścigów, których stawką był prymat w dzielnicy i awans do zawodów rangi stołecznej. Splendoru tej szczytnej masowej imprezie dodała obecność Mistrza Olimpijskiego, Mistrza świata, Mistrza Europy i najwybitniejszego sportowca dekady Roberta Korzeniowskiego, który przybył na zawody zaproszony przez Honorowego Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego Pro Futuro – Grzegorza Pytkowskiego.

Punktowane miejsca naszych uczniów.

Zanim powitaliśmy Mistrza do głosu doszli reprezentanci szkół podstawowych. Obserwowaliśmy zacięte zmagania dziewcząt i chłopców na trasie usytuowanej na stadionie i w lasku Wojskowej Akademii Technicznej. W silnej stawce szkół publicznych o miłe niespodzianki postarali się nasi zawodnicy. Sygnał do ataku dała.

Kinga z klasy IV zajmując 6 miejsce w swoim biegu eliminacyjnym. W jeszcze lepszy nastrój wprowadził nas faworyt Pro Futuro Sławek Kuleta z V klasy plasując się tuż za podium. 4 miejsce popularnego Stefana w gronie kilkudziesięciu rywali to doskonały rezultat. W finałowych 12- dwunastkach premiowanych awansem do Mistrzostw Warszawy znaleźli się również Marysia Hryniewicz i Wiktor Karbowiak oboje reprezentujący klasę VI. Na słowa uznania zasługują wszyscy nasi uczniowie, którzy podjęli trud rywalizacji w tej morderczej konkurencji. Maskotką ekipy został Jędrek Pogonowski z klasy II startujący z chłopcami 2 lata starszymi od siebie. Dzielny Andrzej nie dość, że ukończył wyścig o własnych siłach to jeszcze zdołał wyprzedzić kilku konkurentów wzbudzając aplauz naszych wiernych kibiców i rozgrzanej do białości kadry szkoleniowej.

W trakcie zawodów dotarł na stadion eskortowany przez silną grupę oficjeli Pro Futuro Mistrz Olimpijski Robert Korzeniowski. Powitany brawami nasz wybitny sportowiec, najpierw śledził zmagania na trasie przełajów, a następnie wraz z Honorowym Prezesem UKS Pro Futuro Grzegorzem Pytkowskim, przedstawicielami gminy Bemowo i delegatem Wojskowej Akademii Technicznej Saturninem Przybylskim dekorował medalistów, wręczając im dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów UKS – firmy Walker, Ambra, Nestlle.

Bezpośrednio po zawodach Robert Korzeniowski był gościem uczniów Pro Futuro, którzy na zaimprowizowaną konferencję prasową z Mistrzem zaprosili zaprzyjaźnione szkoły SSP 24 i PSP nr 316. Sala konferencyjna Pro Futuro pękała w szwach. Dzieci i ich opiekunowie zajęli nawet miejsca na parapetach i korytarzu.

Konferencję prowadzili redaktorzy szkolnej gazetki internetowej „ Kleks” Marcin Pytkowski uczeń klasy V i Daniel z I klasy gimnazjum. Wzorowo prowadzący spotkanie redaktorzy Kleksa dali się poznać też jako autorzy błyskotliwych pytań skierowanych do naszego wspaniałego gościa. Robert Korzeniowski jak na Mistrza przystało barwnie opowiadał o swoim dzieciństwie, początkach kariery, sukcesach i porażkach, życiu sportowym i osobistym, o spełnionych marzeniach i planach na przyszłość. Nie sposób w kilku zdaniach oddać głębię myśli i bogactwo treści przekazanych nam przez Wybitnego Sportowca. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do lektury wywiadu z Robertem Korzeniowskim, który już wkrótce w całości opublikujemy na naszej stronie internetowej.

Tuż po zakończeniu oficjalnej części spotkania z naszym gościem do szturmu ruszyli łowcy autografów. Podpis Robert Korzeniowskiego ozdobił setki kartek papieru, kilkanaście koszulek i czapek oraz dyplomy z dzisiejszych zawodów. Cierpliwość Mistrza w spełnianiu najbardziej wyszukanych zachcianek naszych uczniów i gości wzbudziła kolejną falę podziwu i uznania dla wielkiego człowieka – ikony całej sportowej Polski. Nie obyło się również bez okolicznościowych fotografii. Do zdjęć z Robertem Korzeniowskim stawali kolejno reprezentanci poszczególnych szkół i grup zawodowych. Sesja zdjęciowa zakończyła się uwieńczeniem na zdjęciu spektakularnego uścisku dłoni Mistrza i Honorowego Prezesa UKS pod tablicą informacyjną Uczniowskiego Klubu Sportowego.