logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

sekretariat@profuturo.edu.pl

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

Bemowo

Poniedziałek - Piątek

8.00-17.00 | Sekretariat

7.30-18.30 | Szkoła

logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

Ślubowanie Pierwszaków

Chcą zdobywać wiedzę i odnaleźć swoje talenty! Ślubowanie Pierwszych Klas.Najpierw wdarli się przebojem w mury i ogrody szkół Pro Futuro. Później niczym prawdziwi zdobywcy bez reszty opanowali nasze serca. Urwisy, Geniusze, Pupile całej szkoły. Dzieciaki z Pierwszych Klas Szkoły Podstawowej.
 
Po 50 dniach nauki i pracy dostąpili zaszczytu pasowania na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej na mocy złożonego ślubowania. Ponieważ ten wiekopomny akt miał miejsce w obecności wielu świadków pozwolimy sobie przytoczyć do czego zobowiązują się wszyscy wychowankowie szkół Pro Futuro z chwilą gdy zostają naszymi uczniami cytując tekst ślubowania:
 
Ślubuję być dobrym Polakiem.
 
Będę zawsze dbać o moją klasę i moją szkołę.
 
Będę starał się uczyć i pracować tak,
 
Żeby moi rodzice i nauczyciele                            
 
Mogli być ze mnie dumni.
 
Obiecuję dbać o przyrodę
 
I kochać świat, który mnie otacza.
 
Chcę wraz z moimi przyjaciółmi,
 
Zdobywać wiedzę i odnaleźć swoje talenty.
 
Chcę wykorzystać mój najlepszy czas,
 
Żeby w Przyszłości stać się
 
Dobrym i szczęśliwym człowiekiem….
 
Po uroczystym zaprzysiężeniu każdy z pierwszoklasistów czyli: Marysia przyjaciółka misia, Jędruś i Mieszko ze swoim koleżką , Adrian i Alek co nie płaczą wcale, jeden drugi, trzeci Adaś każdy dobrze opowiada , Anka  dziewczyna z poranka, Hubercik co się wcale nie wierci, dwóch Mateuszy prawdziwych geniuszy,  trzy Dominiki co mają wyniki, Maksymilian pomysłów ma milion, Isamu mistrz w karcianym graniu, Oskar, którego często spotkasz, Franek  łowca bramek, jedna Kinga, druga Kinga, każda silna niczym klinga, Zosia wesoła samosia, jedna, druga Weronika obie chodzą bez szalika, , dwie Natalie i ich cienkie talie, Michał co do piłki wzdycha, Agata mądrzejsza od skrzata, Agnieszka co niedaleko mieszka, Olo bardzo miły  kolo, Wiktoria i jej euforia, Marcin co go nikt nie karci, Zuza panna całkiem duża, trzy Julki z najwyższej półki,  Karolina wesoła dziewczyna i Łukasz który wiedzy szuka, został pasowany przez samego Dyrektora na ucznia Szkoły Podstawowej Pro Futuro….
 
Tyle i więcej czasu przygotowywali się nasi najmłodsi, ich starsi koledzy i koleżanki, nauczyciele i przyjaciele żeby wszystko było zapięte na ostatni guzik. Godziny prób, dni nauki, stres i pasja. To wszystko złożyło się na efekt końcowy i artystyczną oprawę całej uroczystości. Nasi dzielni pierwszoklasiści śpiewali, tańczyli, deklamowali, skandowali aż wreszcie wybiła godzina zero i tłumy się zjawiły na kinowej Sali WAT.
 
Uroczystość wyznaczono na 25 dzień miesiąca października roku pańskiego 2005 o godzinie 14.00. Ranga Święta obligowała do wyprowadzenia sztandaru szkolnego w asyście pocztu złożonego z przedstawicieli Gimnazjum Pro Futuro i  tu spotkała nas pierwsza niespodzianka nasi bohaterowie z pierwszych klas pięknie odśpiewali hymn szkolny, a refren zaczynający się od słów: „Dla ciebie każdy nowy dzień…” przy którym wtórowała im cała sala dumnie leciał aż do nieba poruszając najczulsze struny serca…
 
To tylko niektóre hity części artystycznej. Wszystkie wiersze, piosenki, taniec i sprawdzian wiedzy w wykonaniu Pierwszaków wzbudziły aplauz na trybunach. Malcy śpiewali po polsku, hiszpańsku i angielsku. Jak przystało na dzielne i wybitnie uzdolnione dzieciaki tańczyły zawiłe układy choreograficzne i udzielały odpowiedzi na najbardziej podchwytliwe pytania egzaminującego ich Ekoludka. Ciekawostką pozostaje fakt, że wiedza naszych malców zdecydowanie przebiła wiadomości kolegów i koleżanek ze starszych klas, którzy co rusz na najprostsze nawet pytania udzielali nieprawidłowe odpowiedzi. Na koniec specjalnie dla Pierwszaków III klasa Szkoły Podstawowej odegrała przedstawienie o charakterze edukacyjnym z elementami wodewilu i rewii. Piękne piosenki, zabawne scenki i pouczające przesłanie dotyczące ortografii ojczystej naturalnie podtrzymało magiczny i niepowtarzalny nastrój.
 
Starsi koledzy chcąc uczcić wydarzenie jakim było zaprzysiężenie rekordowej w 15 letniej historii szkoły liczby uczniów klas pierwszych przygotowali dla Pierwszaków prezenty, słodycze i przesłanie czyli zbiór dobrych rad znany jako Credo Uczniów Pro Futuro. Dyplomy z osobistymi dedykacjami wręczone przez dyrekcję i słodki bankiet dopełniły dzieła. Nasi Pierwszoklasiści, oczka w głowie całej szkoły
 
odebrali zasłużone gratulacje i zostali wręcz obsypani stosem życzeń. Najbardziej uderzające i trafne wydają się słowa Dyrektora, które w pełni oddają podniosły nastrój chwili wyrażając nasze marzenia i oczekiwania:
 
-Dziś w tym uroczystym dniu życzę wam aby kiedyś gdy będziecie już może na studiach, w Waszej szkole, w murach Pro Futuro, ktoś zatrzymał się przy starych fotografiach i z nostalgią, ale i z dumą powiedział:
-Oto uczniowie urodzeni w 1998 roku! Duma i chluba Pro Futuro!
Zdjęcie do artykułu

obraz 074.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Najnowsze komentarze
    Archiwa