Śpiewałem z Gwiazdą Światowego Jazzu! Urszula Dudziak w Pro Futuro!

Pierwszy raz spotkaliśmy się w styczniu 2005 roku. Bez oporów zgodziła się posłuchać o szkole i jej projektach artystycznych. Przyszła punktualnie. Życzliwa, uśmiechnięta, pełna pozytywnej energii. Gwiazda Światowego Jazzu – Urszula Dudziak. Opowiadamy jej o wszystkim co robimy, co planujemy i nieśmiało zapraszamy w nasze progi.

Śpiewałem z Gwiazdą Światowego Jazzu! Urszula Dudziak w Pro Futuro!

– Kochani ależ oczywiście! Kiedy tylko zechcecie.

Chcieliśmy w trakcie Tygodnia Kultury Europejskiej.

-Niestety wtedy nie mogę. Lecę do Japonii. Ale mogę was odwiedzić w kwietniu.

Błyskawicznie ustalamy termin 28 kwietnia. Pani Ula przybywa na czas. Sprzęt pomocniczy ma ze sobą. Samograj i podstawkę w formie suszarki do naczyń. Niebywałe, ale artystka sama podłącza wszystkie kable na oczach zdumionych widzów. Nienagannie ubrana, świetnie wygląda i do tego śpiewa i to jak! Kochani. To był w pełni profesjonalny występ dostosowany do publiczności dziecięcej i młodzieżowej. Piękny i pouczający. Skala głosu Urszuli Dudziak olśniła Pro Futuro. Słuchaliśmy, śpiewaliśmy. Było bardzo czarodziejsko i bardzo wesoło. Zwłaszcza gdy śpiewały nasze dzieciaki okrzyknięte przez Panią Ulę publicznością wszechczasów i wokalnym odkryciem roku.

Kto pyta bezczelnie i szczerze? Młodość i duch o czystym spojrzeniu dziecka.
Pokaz wokalizy instrumentalnej i muzyczna zabawa stanowiły pierwszy punkt spotkania. Konferencja Prasowa z udziałem dzieci zwłaszcza tych najmniejszych wzbudziła sensację i salwy śmiechu. Dzieci wiedzą swoje i są niesamowite. Zwłaszcza te z Pro Futuro:

– Ile Pani ma lat?
– Czy w Prima Aprilis Pani żartuje?
– Z jakimi gwiazdami się Pani pokłóciła?
– Czy lubi Pani sprawiać innym przyjemność?
– Czy miała Pani kiedyś tremę?
– A grała Pani w tenisa w Australii?
– Czy zdarzyło się, że Panią wygwizdali?
– Na co Pani jest najbardziej łasa?
– Jak to było ze STINGIEM?
– Czy zaśpiewa Pani dla Kuby bo on ma dzisiaj urodziny?

Czuję się świetnie, tremy nie mam znam i lubię Stinga, a raz to nawet mnie wygwizdali!
Odpowiedzi szczere do bólu, znamionujące wielką klasę ale i skromność gwiazdy Światowego Jazzu. Zresztą posłuchajcie tylko:

– 62 lata i wcale się nie wstydzę. Gram w tenisa, śpiewam, spaceruję i mam plany na następne 50 lat z okładem.

-Kochanie! Ja żartuję codziennie. Za to w Prima Aprilis pozwalam sobie na szczególne żarty. Dzwonię po ludziach i robię im niebywałe psikusy.

– Kłócę się tylko z moją córką i to tylko czasem….

-Uwielbiam sprawiać ludziom przyjemność i radość. Mam w sobie mnóstwo pozytywnej energii, którą obdarzam szczególnie moją publiczność.

-Kochany! Tremy to ja nie miałam. Kłopoty miałam bo razu pewnego mój sprzęt do wokalizy się zepsuł i nie namyślając się długo zaśpiewałam a’capella zbierając owację na stojąco.

-Nie byłam jeszcze w Australii, ale lecę tam w tym roku więc na pewno zagram i zaśpiewam na korcie.

-A jakże nie dość, że wygwizdali to jeszcze obrzucili puszkami po piwie!

– A najbardziej jestem łasa na brawa. O właśnie takie jak teraz! Jesteście wspaniali! Kocham WAS!

– Stinga wspominam jako niezwykle skromnego prowadzącego zdrowy tryb życia człowieka, który miał wielki szacunek graniczący z hołdem wobec muzyków jazzowych.

-Dla Kuby zawsze! Sto lat Kubusiu!

Zanotowałem najbardziej spektakularne i kontrowersyjne pytania i odpowiedzi.

BO PRAWDZIWA SZTUKA NIE DBA O KOMPROMIS I SZUKA TYLKO PRAWDY

Banalne zakończenie niebanalnej imprezy o charakterze artystycznym.
Na zakończenie Barti Gołos autor najtrudniejszych tematów, które Pani Ula rozwinęła na konferencji prasowej wręczył artystce bukiet kwiatów od wszystkich wychowanków Pro Futuro. Owacja na stojąco, piosenka o Karolince i Karliku oraz pamiątkowa fotografia dopełniły dzieła.

Święto teatru z Michałem Żebrowskim!
Mało się dzieje? Chcecie więcej? Nie ma sprawy!

W czwartek 5 maja o 11.00 odwiedzi nas sam Michał Żebrowski. Nie przegapcie takiej okazji. Pan Tadeusz, Skrzetuski, Wiedźmin, Pro Futuro i ty…

w152 (1).jpg