Warsztaty “Komunikacja w rodzinie” – zaproszenie

Poradnia Pro Futuro zaprasza na warsztaty psychoedukacyjne: „Komunikacja w rodzinie”, które odbędą się 4 października (wtorek) w godzinach 17.00-19.00.

Bloki tematyczne:
  • Kompetentny rodzic – komunikacja (werbalna i niewerbalna) odpowiednia do wieku, aktywne i empatyczne słuchanie.
  • Niezbędnik rodzica – postawa rodzica – budowanie relacji "MY", ustalanie priorytetów rodzinnych, proaktywne nastawienie w wychowaniu, reagowanie w sytuacjach trudnych.
  • Laboratorium Rodzica – razem do celu – działania jakie można podjąć w rodzinie.

Opis warsztatu:

Podczas warsztatu uczestnik dostaje podstawy teoretyczne i narzędzia praktyczne wspierające go w spojrzeniu na komunikację członków rodziny przez inną soczewkę. Warsztat ma dwie części. Pierwsza polega na spojrzeniu na rzeczywistość, w której rodzice i dziecko funkcjonują w kontekście wyznaczonego celu (Jak jest teraz? Jakie możliwości i zagrożenia niosą za sobą podejmowane kroki?). W drugiej części (Laboratorium Rodzica) uczestnicy przyglądają się różnym drogom dojścia do tego, do czego dążą.

Korzyści dla Rodzica:
  • zyskuje wiedzę i umiejętności dotyczące modelowania skutecznej komunikacji
  • zyskuje umiejętności dotyczące hierarchizowania poszczególnych celów
  • zwiększa przejrzystość podejmowanych działań
  • zwiększa umiejętność monitorowania podjętych działań
  • zyskuje wiedzę i umiejętności dotyczące eliminowania reaktywnego postępowania w sytuacjach trudnych

Koszt warsztatu: 100zł

Zgłoszenia proszę wysyłać do 30/09/2016 na adres: poradnia@profuturo.edu.pl