logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

sekretariat@profuturo.edu.pl

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

Bemowo

Poniedziałek - Piątek

8.00-17.00 | Sekretariat

7.30-18.30 | Szkoła

logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

Wizyta na poczcie

W programie klasy drugiej przewidziane są zajęcia poświęcone budowie listu. Poznaną wiedzą wykorzystaliśmy praktycznie pisząc list do chorego kolegi. Postanowiliśmy prześledzić drogę listu od nadawcy do adresata. Oto nasze sprawozdania:
 
Wczoraj, czyli we wtorek byliśmy na poczcie. Napisaliśmy listy do Michała. Pani kupiła nam znaczki, a my je przykleiliśmy. Potem weszliśmy do pokoi pocztowych. Tam 
na białej kartce robiliśmy stemple. Niektórzy zrobili aż dziurę w kartce. Następnie oddaliśmy nasze listy i poszliśmy do drugiego pokoju. Tam pani robiła nam zdjęcia z torbą listonosza. Potem wyszliśmy na zewnątrz i nasza nauczycielka zrobiła nam zdjęcia przy skrzynce pocztowej.
Naomi IIa
 
Wczoraj pojechaliśmy na pocztę, aby wysłać listy do Michała. Dostaliśmy znaczki, przykleiliśmy je na koperty. Potem poszliśmy na zaplecze poczty. Pani pozwoliła nam podstemplować znaczki. Odłożyliśmy listy na wózek. Poszliśmy do innego gabinetu pocztowego. Pracownik poczty pozwolił nam założyć torbę listonosza. Nauczycielka klasy IIb robiła nam zdjęcia. Po wyjściu z poczty zrobiliśmy sobie zdjęcia przy skrzynce pocztowej. Było bardzo fajnie.
Marcel IIa
 
We wtorek byliśmy na poczcie. Wysłaliśmy Michałowi listy. Pani Basia kupiła nam znaczki, a my moczyliśmy je w jakiejś mokrej gąbce. Potem pani zaprowadziła nas do pokoju pocztowego. Oddaliśmy tam listy do kolegi. Pani pomagała nam robić stemple. Dominik 
i Leon zrobili dziury w kartce. Weszliśmy do drugiego pokoju, gdzie były torby listonoszy. Wróciliśmy do szkoły i skończyło się.
Dagmara IIa
 
We wtorek pani zabrała nas na pocztę, żebyśmy mogli wysłać listy do naszego kolegi Michała. Pracownik podstemplował listy. My próbowaliśmy robić to samo na kartce. Dominik zrobił dziurą kartce. Przewodnik zabrał nas do jakiejś dziwnej sali. Przymierzaliśmy torbę listonosza. Na koniec pani Ewelina zrobiła nam zdjęcia.
Leon IIa
 
Wczoraj byliśmy na poczcie. Najpierw pani Basia kupiła nam znaczki, żebyśmy wysłali listy do Michała. Po wysłaniu listów pracownica poczty pozwoliła nam stemplować kartki. Na końcu pani robiła nam zdjęcia z torbą listonosza, a na zewnątrz pani z IIb robiła zdjęcia wszystkim dzieciom. 
Wiktoria IIa
 
Wczoraj czyli we wtorek byliśmy na poczcie. Oglądaliśmy jak pani dzieli listy 
do różnych miast. Pani pozwoliła nam stemplować kartki. Potem robiła nam zdjęcia z torbą listonosza. Ja się kręciłem na krześle. Daliśmy listy do Michała i powoli wyszliśmy. Pani Basia powiedziała, że jeśli ktoś nie ma w pobliżu poczty to może wrzucić list do skrzynki. 
Na dworze pani robiła nam zdjęcia przy skrzynce pocztowej.
Tadzio IIa
 
Wczoraj byliśmy na poczcie z listami do Michała. Kiedy nauczycielka kupowała 
nam znaczki podeszła do nas pani i zaprowadziła nas do pokoju gdzie się stempluje listy. Pracownice pozwoliły nam stemplować na kartce. Później pani pokazała nam pokój gdzie 
się rozdziela listy. Dominik znalazł torbę listonosza. Panie robiły nam zdjęcia z tą torbą. Później podszedłem do pracownicy i zadawałem pytania. Pani nas wyprowadziła z pokoju 
i wyszliśmy na dwór. Tam nauczycielki robiły nam zdjęcia przy skrzynce pocztowej.
Mikołaj IIa
DSCF8764.JPG
DSCF8788.JPG
DSCF8786.JPG
DSCF8784.JPG
DSCF8792.JPG
DSCF8794.JPG
DSCF8798.JPG
DSCF8796.JPG
DSCF8783.JPG
DSCF8782.JPG
DSCF8772.JPG
DSCF8770.JPG
DSCF8766.JPG
DSCF8773.JPG
DSCF8778.JPG
DSCF8781.JPG
DSCF8780.JPG
Zdjęcie do artykułu

DSCF8781.JPG

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Najnowsze komentarze
    Archiwa