logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

sekretariat@profuturo.edu.pl

ul. Przyszłości 4

05-082 Blizne Łaszcz.

Poniedziałek - Piątek

8.00-17.00 | Sekretariat

7.30-18.30 | Szkoła

logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

Wyjazd językowy do Narbonne – relacja

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wyjazdu językowego do Narbonne.

 

Pierwszy dzień pobytu w Langwedocji.
Niedzielny relaks. Całkowite zanurzenie w języku, kulturze i klimacie morza śródziemnego. Zwiedzanie okolic Narbonne: Pireneje, Morze Śródziemne , winnice, architektura śródziemnomorskich miasteczek i oczywiście KUCHNIA!

 

Dziś francuskiej przygody ciąg dalszy.
Jak przystało na pobyt VACANCES – ETUDES po francuskim śniadanku zajęcia język i kultura, po południu plaża, port, a wieczorem spotkanie z francuskim malarzem i typowa kolacyjka barbecue, saucisson, terine, grillade, fromage – ecxellent!  Po kolacji spacer z przepięknymi widokami na typowy śródziemnomorski krajobraz – la garrigue.  Wieczorem obowiązkowa powtórka słówek i podsumowanie dnia.

 

Troisieme jour 
Po już tradycyjnym pracowitym poranku, po południu Drogą Katarów dotarliśmy do największego, najbardziej spektakularnego zamku wpisanego na światowa listę UNESCO ? Carcassonne.

 

Dziś Quatrieme jour naszej francuskiej przygody.
Biorąc pod uwagę imponujące postępy, w nagrodę popołudnie na… SAFARI! RESERVE AFRICAINE DE SIGEAN. Unikatowe miejsce w Europie! Spotkanie z naturą w najczystszej postaci. Temperatura iście afrykańska. Ponad 3800 zwierząt w naturalnych warunkach. Był lęk, strach, przerażenie, ale także zachwyt i ogromne emocje!

 

Zmiana układu dnia. Dziś zaczęliśmy od zwiedzania Narbonne – najstarszego miasta w tym regionie, założone w 118 p.n.e. Zwiedzanie zabytkowych Halles, w których dziś znajduje się rynek z najlepszymi regionalnymi produktami. Dalej Katedra z przecudownymi organami i najstarsza droga starożytna VIA DOMITIA, prowadząca z Rzymu do Madrytu. Po południu zajęcia – obowiązkowo i z przyjemnością. Wieczorem owoce morza, a po kolacji koncert nad brzegiem morza i spacer po plaży.

 

Ostatni dzień – francuski w praktyce.
Wspólne przygotowanie wieczornego spotkania. Wykorzystanie poznanego słownictwa i wiedzy kulinarnej:) Wieczorem pożegnale świętowanie z muzyką, na… dachu. Dziękujemy Pani Profesor Marie Otho za zajęcia, ciepło, zaangażowanie i serce.
? la prochaine!

Comments are closed.