Z Kroniki klasy IIa – ŚWIĘTO KSIĄŻKI

23 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Książki, uczniowie klasy IIa przygotowali prezentację swoich ulubionych lektur. Wszystkie zajęcia tego dnia przebiegały pod hasłem –„ Książka mój przyjaciel”. Niektórzy zaprezentowali swoje pierwsze książeczki, a Maks pokazał nam ulubioną lekturę z dzieciństwa swojej mamy.
Isamu zaprezentował książkę o eksperymentach, pokazał nam też jeden, wykonany wcześniej w domu. Kinga P. zachęcała do przeczytania „Babci na jabłoni”, a Antek i Mieszko gorąco polecali serię Ulysses’a Moore pt.: „Wrota czasu” oraz przygody Artemisa Fowl. Przepięknej prezentacji ukochanych lektur dokonała Dominika. Zachęcała do przeczytania „Ani z Zielonego Wzgórza”, „Małej księżniczki”, „Nie każdy umie się przewrócić”, „Julki i Julka” czy serii „Magiczny domek na drzewie”. Weronika T. zaprezentowała nam ciekawą książkę z czasów przedszkolnych oraz interesujące przewodniki po krajach Europy. Natalia, która mogłaby opowiadać o książkach cały dzień, zainteresowała koleżanki i kolegów książkami pt.: „Felix, Net i Nika”, „Most do Terabithii” oraz piękną „Księgą czarów” i „Egiptologią”. Opowiadała też o ulubionej książeczce z dzieciństwa „Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham”. Weronika Z. pokazała nam swoją pierwszą książkę o przygodach Kubusia Puchatka oraz zachęcała do czytania „Opowieści z Narnii”, „ Łasika i Klary” oraz „Przygód Sherlocka Holmesa”. Wielkim miłośnikiem książek jest Maks, który wspaniale zachęcał do czytania wszystkiego, a w szczególności książek pt.: „Kroniki Spiderwick”, „Eragon”, „Artur”, „Wysoko w chmurach”, serii „Felix, Net i Nika”, „Harry Potter” czy „Smokologia”. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji dzieci wymieniały się książkami, a dyskusjom na temat ciekawych lektur nie było końca…
Katarzyna Zalewska

KSIĄŻKA MÓJ PRZYJACIEL
Dzisiaj był Światowy Dzień Książki. Z tej okazji dużo osób w klasie przyniosło swoje ulubione książki. Mieszko zachęcił mnie do czytania książki z serii Ulysses Moore „Wrota czasu”. Na pewno ją przeczytam, ponieważ mam ją w domu nie przeczytaną. Według mnie najciekawiej o swoich książkach opowiadała Dominika. W domu na półkach mam wielu „Książkowych Przyjaciół”.
Natalia Krzywda

DLACZEGO LUBIĘ KSIĄŻKI?
Lubię książki dlatego, bo są ciekawe, uczą, bawią, pobudzają wyobraźnię. Ostatnio podobały mi się dwie książki „Babcia na jabłoni” – historia o chłopcu, który wciąż marzył. I druga, pt.: „Bon czy ton” savoir – vivre dla dzieci – o przygodach Kuby i Buby i zasadach dobrego wychowania.
Kinga Panikowska

DLACZEGO LUBIĘ KSIĄŻKI?
Lubię czytać książki ponieważ rozwijam swoją wyobraźnię. Książki są ciekawe i dużo można się z nich dowiedzieć. Najbardziej lubię książki przygodowe i historyczne.
Weronika Ziarek

PO CO JEST KSIĄŻKA?
Książka jest po to, żeby rozwijać wyobraźnię, pisanie, czytanie, umiejętności ortograficzne i wiele innych. Sama lubię czytać. Moje ulubione książki to: „Smokologia. Jak wytropić i obłaskawić smoka”, „Piraci”, „Szkoła eksperymentów”, „Francja przewodnik dla dzieci” i „Włochy przewodnik dla dzieci”.
Weronika Tomaszewska

JAKIE KSIĄŻKI CZYTAM?
Czytam lektury fantasy, czyli takie, w których występują istoty fantastyczne, wymyślone. Czytam książki pt.: „Eragon”, „Kroniki Spiderwick”, „Artur”, „Najstarszy”, „Smoki”. Zachęcam wszystkich do czytania tych książek.
Maks Odrzywołek

Czytam książki wesołe i przygodowe… „Julek i Julka”, „Detektyw Pozytywka”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Mała księżniczka”, „Martynka”, „Domek na drzewie”… A moja ulubiona książka, najśmieszniejsza, to „Nie każdy umie się przewrócić” Zachęcam wszystkich do przeczytania chociaż kilku książek z wymienionych, a nie tylko oglądania filmów lub siedzenia przed komputerem!
Dominika Niewczas