Zielona Szkoła w klas IV-V

Zielona Szkoła to nauka zdobyta dzięki doświadczeniom. Dzieci gromadziły wiedzę w bezpośrednim kontakcie z rzeczywistością. Wędrówki po górach, zwiedzanie muzeów, lekcja multimedialna pozwoliły im poznać tradycję, kulturę i historię obszaru dolnośląskiego.

Uczniowie poszerzali swoją wiedzę nieustannie nie tylko podczas wycieczek (zwiedzanie Świątyni Wang, Panoramy Racławickiej), ale również w czasie lekcji multimedialnej w Zamku Książ przeprowadzonej przez wykładowcę z PAN-u i Panią Magdalenę Fechner- Miczugę.

Muzeum w Starej Kopalni oraz Western City to miejsca, które spodobały się większości wycieczkowiczów najbardziej.
Niesamowite przygody na strzelnicy, w areszcie za kratkami, ujeżdżanie byka, zamykanie nauczycieli w dyby, śmierć rewolwerowca i taniec szalonego Indianina na długo pozostaną w naszej pamięci.

Po starej kopalni oprowadzał nas doświadczony górnik. Opowiadał o tajnikach i trudach codziennej pracy. Pokonaliśmy ponad 200 schodków, żeby zobaczyć ducha Skarbnika.

Wędrówki i spacery po górach to była niemalże codzienność. Dzięki temu spalaliśmy energię po degustacjach regionalnych potraw.

„To była najfajniejsza Zielona Szkoła w historii Pro Futuro” – takie opinie pojawiły się wśród uczniów. Zdanie to jest największą nagrodą dla nas – nauczycieli. Cieszymy się, że udało nam się zrealizować nasze edukacyjne założenia w miłej atmosferze. Wspólne przeżycia były dla nas ogromną przyjemnością.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Agnieszka Zdunowska

Więcej zdjęć w galerii