Zielona Szkoła – Zakopane/Poronin 2 – 6 czerwca 2008

Z przyjemnością przypominamy Państwu główne założenia tegorocznej "Zielonej Szkoły" oraz harmonogram zajęć.
Po odwiedzinach morskich z 2006 roku oraz mazurskich przeżyciach z roku 2007 w tym roku zgodnie z założeniami podbijamy serce Polskich Gór. Ciekawy program zajęć połączony z wyzwaniami pamięciowymi ułożyliśmy w charakterystyczny sposób pozwalający na realizację obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
Nasze główne cele edukacyjne "Zielonej Szkoły 2008" powiązane z filozofią szkół PRO FUTURO nazwaliśmy "Uczyć szybko i z przyjemnością".
Prace naszych nauczycieli wspomagać będą eksperci w dziedzinie technik pamięci i przyspieszonego uczenia się. Podczas "Zielonej Szkoły" nie chcemy teoretyzować, chcielibyśmy przechodzić do praktyki,.dlatego nasi nauczyciele przygotowują tzw. wyzwania pamięciowe, wyciągnięte wprost z programów kształcenia. Tak, aby nasi uczniowie, wykorzystywali przyswajane techniki pamięci na konkretnych istotnych dla programów szkolnych wyrażeniach. Np. W językach obcych prosimy o przygotowywanie wyrażeń lub słów związanych z tematyką górską, aby podczas wędrówek górskich uczniowie mogli nazywać, wyszukiwać, obrazować słowa lub zdania w zaprojektowany przez siebie, czasami bardzo dziwaczy, niespotykany sposób. W tym przypadku po zaliczeniu "Zielonej Szkoły PRO FUTURO" tak konstruowane wyzwania pamięciowe mają pozwolić na swobodne wypowiadanie kilku zdań w języku obcym o pobycie w górach.Oczywiście podobnie postępować będziemy z innych przedmiotów a trenerzy czuwać będą nad samymi technikami zapamiętywania. Uwieńczeniem działań ma stać się organizowana na zakończenie Zielonej Szkoły memoriada w formie zgadywanki terenowej  Wszystko to jednak z punktu widzenia dzieci i młodzieży ma być ogólną i fajną zabawą w której uczniowie odkryją swój niezwykły potencjał twórczy, pobudzą wyobraźnię oraz poznają co to prawdziwy zapał i działanie z entuzjazmem.

W imieniu całego Zespołu PRO FUTURO
Leszek Lotkowski