Zuza Góralczyk nagrodzona w konkursie ?Aktywni Babcia i Dziadek ? mój pomysł na wolny czas na emeryturze?

Minister Władysław Kosiniak-Kamysz wręczył nagrody zwycięzcom konkursu „Aktywni Babcia i Dziadek – mój pomysł na wolny czas na emeryturze”. Konkurs na opowiadanie, esej lub komiks promujący aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniową był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, zaś ogłoszony przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej z okazji Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej.

Minister Kosiniak-Kamysz pogratulował zwycięzcom i podziękował pedagogom, pod których opieką powstawały prace.

Jury zadecydowało o wyłonieniu jednej najlepszej pracy wśród uczniów liceum, trzech wśród gimnazjalistów oraz pięciu wśród uczniów szkół podstawowych.

Uczniowie przybyli na ceremonię wraz z nauczycielami, rodzicami, a także dziadkami. Wśród gości pojawili się też członkowie jury oceniającego prace uczniów.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy oraz gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych inicjatywach promujących aktywne starzenie się i solidarność międzypokoleniową.

Poniżej przedstawiamy listę autorów najbardziej oryginalnych i najciekawszych prac na pomysł na aktywność na emeryturze, które jury postanowiło nagrodzić:

W kategorii Liceum:

Opowiadanie autorstwa Klaudii Rojek z ZSO NR 1. I LO w Nowogardzie, napisane pod kierunkiem Pani Kornelii Sztengiert-Kowalczyk.

W kategorii Gimnazjum:

Komiks Celestyny Miłoś z Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej w Rędzinach, napisany pod kierunkiem Pani Alicji Piwowarczyk;

Opowiadanie Michaliny Machniak z ZS im. Macieja Płażyńskiego w Pucku, napisane pod kierunkiem Pani Krystyny Kolwas;

Opowiadanie Roberta Saganowskiego z I Katolickiego Gimnazjum w Katowicach napisane, pod kierunkiem Pani Natalii Dawidowskiej.

W kategorii Szkoła Podstawowa:

Esej Zuzanny Andrzejewskiej z SP nr 12 w Elblągu, napisany pod kierunkiem Pani Małgorzaty Hamernik;

Esej Szymona Boniszewskiego z SP im. W. Broniewskiego we Włodowicach napisany, pod kierunkiem Pani Agnieszki Hadrych;

Esej Julii Broszkiewicz z  ZS-P nr 2, SP im. A. Szklarskiego w Sarnowie napisany, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Borowieckiej;

Opowiadanie Zuzanny Góralczyk z NSP nr 61 w Warszawie, napisane pod kierunkiem Pani Agnieszki Zdanowskiej;

Opowiadanie Fabiana Szymanowskiego z SP nr 39 w Gdyni, napisane pod kierunkiem Pani Anny Ziółkowskiej.

źródło: www.mpips.gov.pl

nagrody_babcia_dziadek_02.JPG