01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

42km i 195m, w czasie 5 godzin, 22 minut, 46 sekund i 74 setnych

Dzień Nordic Walking w plenerach Zamku Krzyżackiego w Malborku zakończył się w sobotę 20.09.08, w późnych godzinach popołudniowych. Mimo początkowo trudnych warunków atmosferycznych, pod koniec imprezy zaświeciło słońce, wynagradzając wszystkim zmarzniętym kibicom czas oczekiwania na Mistrza Maratonu Nordic Walking, Marka Szustera, który pokonał 11 razy pętlę o dł. 3835,9m , wokół Zamku i w samej fosie, czyli łącznie 42km,195m, w czasie 5 godzin 22 minut, 46 sekund, 74 setnych.
Na 10 okrążeniu towarzyszyła mu grupa około 70 uczestników treningów Nordic Walking, którzy pokonali 3km, aby następnie przywitać Marka w fosie podczas jego finiszowych metrów.

Przyjaciel Marka, piosenkarz Peter Fischer wraz z kibicami grał i śpiewał utwór „We are the Champions”, gdy nasz bohater pokonywał ostatnią prostą do linii mety. Marek ukończył maraton w świetnej formie, dostał puchar wraz z pięknym albumem o Malborku. 4 uczestników treningów Nordic Walking wylosowało nagrody w postaci 2 pucharów, wszystkie puchary ufundowane przez sklep Maraton z Malborka, i 2 par kijków ufundowanych przez firmę Walker by Robert Korzeniowski, organizatora Dnia Nordic Walking. Cała impreza zakończyła się w świetnej atmosferze a uczestnicy treningów Nordic Walking, które odbywały się w fosie Zamku, podczas zmagań Marka Szustera na trasie maratońskiej, z zachwytem stwierdzili, ze mieli okazję zapoznać się z Nordic Walking pod okiem znakomitych instruktorów i samego mistrza, Piotra Kowalskiego.

Marek Szuster i Piotr Kowalski rozdali mnóstwo autografów zgromadzonym kibicom.