logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

sekretariat@profuturo.edu.pl

ul. Przyszłości 4

05-082 Blizne Łaszcz.

Poniedziałek - Piątek

8.00-17.00 | Sekretariat

7.30-18.30 | Szkoła

logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

Aktywny marzec klasy czwartej

Wiosennie zrobiło się w klasie czwartej, jeszcze zanim nadeszła właściwa, kalendarzowa wiosna… Rozpoczęliśmy od uczczenia 8 marca i Dnia Kobiet. Choć niektórzy mówią, iż to święto komunistyczne itp. itd… (tym, którzy tak myślą, proponujemy zajrzeć do podręczników historii i trochę poczytać 🙂 
Chłopcy z klasy czwartej okazali się prawdziwymi dżentelmenami – przygotowali dla dziewczyn miłe niespodzianki: róże i słodki poczęstunek. Tego dnia kwiatami obdarowali także panie pracujące w naszej szkole. W klasie między dziewczynami i chłopcami zapanował pokój; ba, dziewczęta chciały na drugi dzień zrewanżować się i zorganizować Dzień Chłopaka! 
W kolejnym tygodniu cała klasa uczestniczyła w kursie udzielania pierwszej pomocy. Prowadził go Pan Michał Lisowski – ratownik PCK. Dzieciaki uczyły się o tym, jakie są zasady udzielania pierwszej pomocy; m. in. w jaki sposób ocenić stan poszkodowanego, pod jakie numery alarmowe zadzwonić, aby wezwać pomoc, co powinno się znajdować w podręcznej apteczce. 
21 marca, w Święto Wiosny, po zakończonych rekolekcjach wielkopostnych (coś dla ducha) ruszyliśmy na lekcję robienia pizzy (czyli tym razem coś dla ciała). Okazało się, że przyjemnością może być nie tylko jej zajadanie. Wszyscy dzielnie uczyli się, jak przygotowuje się ciasto, komponuje składniki, ile czasu piecze. 
W międzyczasie niemal wszyscy uczniowie klasy czwartej przygotowywali się do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim. Niektórzy ćwiczyli recytację różnych utworów w dwóch językach obcych i do tego oczywiście w języku rodzimym. Marzec, jak widać, nie był czasem straconym. Teraz więc czas na chwilę odpoczynku i przerwę świąteczną. Poniżej kilka fajnych zdjęć.
uuu_goraca_pizza.jpg
a_teraz_kolejne_skladniki.jpg
zajadamy.jpg
Zuzia_naklada_serek.jpg
przygotowanie_ciasta.jpg
prosto_z_pieca.jpg
ciasto_na_pizze.jpg
dzielimy_na_czesci.jpg
pracujemy_w_grupie.jpg
Zdjęcie do artykułu

pracujemy_w_grupie.jpg

Comments are closed.