logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

sekretariat@profuturo.edu.pl

ul. Przyszłości 4

05-082 Blizne Łaszcz.

Poniedziałek - Piątek

8.00-17.00 | Sekretariat

7.30-18.30 | Szkoła

logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

EUROPA MŁODYCH – TVP1 w projekcie Pro Futuro

W bardzo spektakularny sposób Uczniowie naszej Szkoły, w obecności ekipy realizacyjnej TVP1, rozpoczęli dzisiaj interdyscyplinarny projekt międzyszkolny poświęcony kulturotwórczej roli Unii Europejskiej.
 
Na wstępie projektu uczniowie z klas I i II gimnazjum wysłuchali hymnu Unii Europejskiej – IV części IX Symfonii Ludwika van Beethovena, uczestniczyli w quizach, pracowali nad przyporządkowaniem stolic i flag do nazw poszczególnych państw znajdujących się w Unii.
 
Przyporządkowane elementy umieszczone zostały na  niebieskich balonach, które wypełniono specjalną mieszaniną helu z tlenem i zawieszone, każdy nad odpowiednim państwem, na konturowej mapie Europy.
 
Aby podkreślić dwujęzyczność naszego Gimnazjum, uczniowie mogli wykazać się podczas specjalnie przygotowanego quizu, znajomością języka angielskiego. 
 
Zgodnie z oświeceniową dewizą „uczyć bawiąc, bawić ucząc” uczniowie klas gimnazjalnych zdobywali wiedzę w sposób szybki, łatwy i przyjemny. 
 
Nie jest to koniec naszych działań. Projekt będzie długofalowy. Jego uwieńczeniem będzie Festiwal Projektu, podsumowujący naszą pracę, który zorganizujemy w dniu 9 maja uznanym oficjalnym Dniem Unii Europejskiej.
 
W czasie trwania projektu wszyscy nauczyciele w nauczaniu blokowym przeprowadzą w klasach lekcje, które pomogą uczniom w osiągnięciu kompendium wiedzy na temat Unii Europejskiej, jej członków, instytucji, kompetencji, polityki i głównych obszarów działań, a także języków, tradycji, obyczajów, słowem: tego, co nas łączy i tego, co nas różni.
 
Na lekcjach poszczególnych przedmiotów, podczas konkursów i w czasie różnorodnych badań i doświadczeń uczniowie zdobędą niezbędną wiedzę, którą później przekażą swoim młodszym kolegom podczas samodzielnie przygotowanych zajęć.
 
Zarząd i Dyrekcja Szkoły bardzo serdecznie dziękuje Gimnazjalistom za ich zaangażowanie oraz Kadrze Pedagogicznej za przygotowanie projektu, a szczególnie: Annie Beresteczce, Justynie Opalińskiej, Jolancie Krawczyk-Borkowskiej, Marcinowi Kielinowi, Mervilowi Castricum, Sławomirowi Gałkiewiczowi, Annie Cichockiej, Danielowi Starskiemu.

Więcej zdjęć w galerii

p_gimnazjalny_12.jpg
p_gimnazjalny_01.jpg
p_gimnazjalny_13.jpg
p_gimnazjalny_14.jpg
p_gimnazjalny_11.jpg
p_gimnazjalny_08.jpg
p_gimnazjalny_03.jpg
p_gimnazjalny_04.jpg
p_gimnazjalny_05.jpg
Zdjęcie do artykułu

e_mlodych.jpg

Comments are closed.