logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

sekretariat@profuturo.edu.pl

ul. Przyszłości 4

05-082 Blizne Łaszcz.

Poniedziałek - Piątek

8.00-17.00 | Sekretariat

7.30-18.30 | Szkoła

logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

Jaki jest sens życia? – Wawrzyniec Muszyński-Sulima kl. IG

Kiedy ktoś dochodzi do ściany, której żadną mocą przebić nie można – to jaki jest sens życia? A kiedy ktoś widzi śmierć, albo sam bliski jest końca – to jaki jest sens życia? Co powiedzą zaś ci, którzy byli świadkami narodzin, albo sami urodzili? Co z tymi, którzy są spełnieni i szczęśliwi? 

Znajdując się w różnych sytuacjach życiowych odpowiedzi mogą być różne, ale czy prawdziwe? Czy nie nazbyt ludzkie, shumanizowane, oddalające nasze myślenie od prawideł biologii, natury, przemijania? 

Cokolwiek powiemy na ten temat można podważyć. Ciężko jednak obalać wypowiedzi przedstawionych w poniższym filmie bohaterów, gdyż format ich, dokonania naukowe, umiejętności, zdolności, pasje zyskały autorytet wśród światowej klasy naukowców.

Ten film, to chyba jeden z lepszych dokumentów jaki oglądałem od wielu lat. Tym cenniejszy, iż niektóre postaci niechętnie udzielają wywiadów. Autorowi tego wspaniałego dokumentu – projektu na lekcję ETYKI udało się namówić niektórych do wypowiedzi po kilkunastu latach milczenia dla jakichkolwiek mediów. Jeżdżąc po najodleglejszych zakątkach Polski i filmując wypowiedzi tych sławnych ludzi dot. sensu życia autor- Wawrzyniec Muszyński Sulima nawet chyba nie spodziewał się, że uda mu się  usłyszeć  słowa, którymi będą karmiły się pokolenia…

Zachęcam więc do obejrzenia tej, chciałoby się rzec (nie) boskiej trylogii ucznia klasy 1 gimnazjum Pro Futuro. 
 
Marcin Kielin
 
 
Zdjęcie do artykułu

wawa.png

Comments are closed.