logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

sekretariat@profuturo.edu.pl

ul. Przyszłości 4

05-082 Blizne Łaszcz.

Poniedziałek - Piątek

8.00-17.00 | Sekretariat

7.30-18.30 | Szkoła

logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

Międzynarodowy Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka – raj na ziemi dla naszych milusińskich
Pogodny dyrektor = pogodna jazda!
Święto dzieci w Pro Futuro zaplanowano z  wyjątkowym rozmachem i barokowym przepychem.

Wszakże sam naczelny władca zwany Dyrektorem ręczył za pogodę. Pogoda, jak to pogoda, od rana trzymała nas w napięciu i w tak zwanym szachu. Gdy kilka chmur spowiło nieboskłon pojawiły się pierwsze nieśmiałe a później coraz donośniejsze głosy lobujące za chmurnym wariantem kinowym. Dyrektor, jak to dyrektor, pogodnie wsiadł na rower, wezwał do tego samego wszystkich zgromadzonych również scyklizowanych i wypogodziło się.
Ruszyliśmy ławą w kierunku bemowskich przyległości Kampinosu. Wyszło słońce, zrobiło się cieplej w sercu i na ciele, zapadliśmy całą zgraja w życiodajną zieleń. Życie, w postaci komarów, tętniące i bzyczące gęsto, szczęśliwie pozostawiliśmy daleko za kawalkadą zręcznych rowerzystów. A że temu i owemu łańcuch spadł, to i komar go użarł ochoczo. Jak to w życiu. Wielkim wydarzeniem zawsze towarzyszą ofiary. Nasz dzielny peleton wojażował po lesie dwie godziny z okładem, po czym dotlenieni i wygłodniali przypuściliśmy szturm na kuchnię, gdzie czekało na nas świąteczne śniadanko.

Główna organizatorka, prowodyrka, agitatorka i aktorka pani Aneta K. w imieniu swoim własnym i z upoważnienia innych złożyła licznie zgromadzonej dziatwie okolicznościowe życzenia szczere i kwieciste, zapewniając, że oferta programowa nauczycieli dla obchodzących święto branżowe jest bogata i do uchachania. Żeby nie być gołosłowną i gołoczynną Klaudia i Kasia przystąpiły do prezentacji żywiołowego tańca współczesnego. Ten specjalny układ przygotowały  nasze niezrównane gwiazdy, na co dzień uczennice renomowanego gimnazjum Pro Futuro. Zafalowało, niczym w kultowym filmie wszystkich nastolatek „Dziewczyny z drużyny”. Owacje i krzyki aprobaty przełamały pierwsze lody. Następny punkt zabawy – kalambury. Intelektualne zgadywanki i salwy śmiechu. Tak było. A co! A no to, że była to dopiero rozgrzewka do balonowych figli. Nasi milusińscy z przy pomocy elastycznych balonów realizowali swoje marzenia i fantazje wyczarowując co tylko dusza zapragnie. Wygrał nasz słynny człowiek renesansu Misio D. powołując do życia niewiarygodnych kształtów ( w sensie pozytywnym oczywiście ) pieska, który zrobił wrażenie na jurorach i kibicach.
 
A że chętnych nie brakowało dwa miniaturowe konie Srebrny i Myszaty sprowadzone do Pro Futuro za pośrednictwem nieocenionej Zuzi D. Zuzia nie dość, że sprowadziła rumaki to jeszcze dzielnie prowadziła konie za uzdę i woziła naszych najmłodszych, którym święto branżowe 1 czerwca sprawia najwięcej radości. Na koniec wytoczono grille i kilogramy kiełbas, kaszanek i hamburgerów znalazły swoich amatorów. Dorosłych i dzieci. Chociaż nie. Tylko dzieci. 1 czerwca w Pro Futuro każdy choć przez chwilę staje się dzieckiem i nim jest!
Zdjęcie do artykułu

w231.jpg

Comments are closed.