Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

W tym roku uczniowie Szkoły Pro Futuro Łomianki po raz drugi wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wyniki zeszłoroczne były fantastyczne, a uczniowie zawiesili bardzo wysoko poprzeczkę w debiucie.

W efekcie tegorocznych wspaniałych rezultatów Szkoła PRO FUTURO w Łomiankach zajęła ponownie w rankingu 100 najlepszych szkół (kryterium „najlepszy wynik”) 2 miejsce w Warszawie i okolicach, a 4 w Polsce.

Konkurs ma charakter ogólnopolski, choć biorą w nim udział także szkoły z Czech. Nas najbardziej interesują szkoły z Warszawy (Łomianki klasyfikują się razem z Warszawą). W tym roku na 531 szkół biorących udział w konkursie aż 273 pochodzi z Warszawy. Podobnie jak w zeszłym roku szkoły warszawskie reprezentowane były przez grubo ponad 4000 uczniów.
Niektóre szkoły traktują ten konkurs jako wyzwanie dla najlepszych, zgłaszając jedynie wybranych uczniów. Pro Futuro Łomianki podobnie jak w zeszłym roku zgłosiło całe klasy, bez wyjątków.
W tym roku 29 uczniów wzięło udział w dwóch kategoriach – 11 uczniów klasy 4 w Kittens, a 18 uczniów klasy 5 w Bunnies. Warto zaznaczyć, że Bunnies to znacznie trudniejszy konkurs, w którym biorą udział uczniowie klas 5 i 6 łącznie.

Konkurs w tym roku był trudniejszy co widać po wynikach osiągniętych w całej Polsce. W zeszłym roku w Warszawie i okolicach 15 uczniów uzyskało maksymalny wynik, czyli tytuł LAUREATA, a w tym roku tylko 2 uczniów uzyskało taki wynik.

W zeszłym roku w kategorii Kittens uczniowie Pro Futuro osiągnęli bardzo dobry wynik, plasując się na 3 miejscu w Warszawie i na 13 w całej Polsce. W tym roku uczniowie Pro Futuro Łomianki zajęli 2 miejsce w Warszawie i 11 w całej Polsce.

W kategorii Bunnies nasi 5-klasiści zajęli 22 miejsce startując łącznie ze starszymi kolegami z klas 6-tych.

Pod względem kryterium „najlepszy wynik” w Warszawie dla wszystkich kategorii, łącznie z gimnazjum i szkołami ponadgimnazjalnymi, nasza Szkoła w Łomiankach uzyskała 2 miejsce, a w całej Polsce 4 miejsce.

Wielkie gratulacje dla uczniów, możemy być z nich dumni. Poniżej uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki:

Klasa IV:
1 Zuzanna Jaworska – (71,25/75) 2 miejsce w Warszawie